Yollarda trafik denetimleri devam ediyor.

Amasya'da Vali Dr. Osman Varol’un talimatları doğrultusunda Kurban Bayramı tatili sonrası memleketlerinden ve tatil beldelerinden dönüş yapan araç sürücüleriyle vatandaşlarımızın güvenle seyahat etmeleri amacıyla yapılan trafik denetimleri devam ediyor.

Yollarda trafik denetimleri devam ediyor.

Kurban Bayramı tatili için gittikleri memleketlerinin yanı sıra tatil beldelerinden dönenlerin yoğunlukla kullandığı güzergah üzerinde bulunan Amasya karayolunda güvenle seyahat edilmesi amacıyla il yöneticileri ve trafikten sorumlu amirlerle toplantılar düzenleyip verdiği talimatları yerinde takip eden Vali Dr. Osman Varol’un direktifleriyle polis ile jandarma ekiplerinin kontrol noktalarında uyguladıkları denetimler bayramın son gününde de hassasiyetle sürdürüldü.

Emniyet kemeri takılmasına, aşırı hızlı ve yorgun halde araç kullanmama ile seyir halinde cep telefonu kullanımının önlenmesine öncelikle dikkat eden ekipler sürücülere trafik işaretlerine uymaları konusunda bilgilendirmede bulundular.

Ekipler ayrıca denetimlerde İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliği konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi ve kamuoyunda gerekli farkındalığın oluşturulması amacıyla 09-31 Ağustos tarihleri arasında çocuklara yönelik "Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin" sloganıyla "Kemerin Ses Getirsin" isimli ödüllü video yarışması konusunda vatandaşlarımıza bilgiler verdi.

Ayrıca yol kontrol noktasında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri tarafından emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla konuşlandırılan emniyet kemeri simülasyon aracına binen vatandaşlarımıza davet edildikleri ‘Yaşam İçin Kısa Bir Mola’ sloganlı Yaşam Tüneli’nde de polisler tarafından emniyet kemerinin önemini anlatan kısa film izlettirildi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25