Vali'den 15 Temmuz Şehidinin Ailesi'ne Ziyaret

Vali Dr. Osman Varol 15 Temmuz Halkın Direnişi şehitlerinden Erdem Diker’in eşi Gülsüm Diker ile ailesini ziyaret etti. Ziyarette Garnizon Komutan Vekili Albay Fatih Akbulut ve protokol üyeleri de bulundu.

Vali'den 15 Temmuz Şehidinin Ailesi'ne Ziyaret

15 Temmuz hain darbe girişiminde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda şehit olan Erdem Diker, 15 Temmuz gecesi saat 23.30 sıralarında darbe girişimini haber alarak kardeşi Elvan ile dışarı çıktı. Diker, dışarı çıktında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan henüz canlı yayına bağlanmamış ve “meydanlara çıkın” çağrısında bulunmamıştı.

Şehit Diker, arkadaşları ile organize olup Sabiha Gökçen Havalimanı’na yöneldi. Erdem Diker, kalabalığın en ön safında ilerlerken yaralı polislerle karşılaştı. Polislere yardım etmek isterken arkadaşına telefonda “gelemem bir sürü yaralı var onları kaldırmamız lazım” dedi. Bu esnada vurularak şehit düşen Diker, hastaneye varmadan hayatını kaybetti. Otopsinin ardından 17 Temmuz’da memleketi Tokat’ın Niksar ilçesinde defnedildi.

Anma programlarını icra ettiğimiz 15 Temmuz Halkın Direnişinde şehadete eren Erdem Diker’in Amasya’da ikamet eden eşi Gülsüm Diker ile ailesi, Vali Varol ve beraberindeki ziyaretçilere böyle anlamlı bir zamanda kendilerini ziyaret ettikleri için teşekkürlerini iletti.

Vali Varol, 15 Temmuz gecesi milletimizi savunmak adına tahsis edilen silahları millete çeviren hainlere karşı, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi iman dolu göğüsleriyle kendilerini siper eden Erdem Diker ve diğer bütün şehitlerimizin; vatanımızı ve milletimizi müdafaa uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizin ilelebet gönüllerimizde ve hatırlarımızda olacağını dile getirdi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25