Ünlü Hafız İsmail COŞAR ve Eşi Trafik Kazasında Vefat Etti

Türkiye'nin önde gelen hafız ve mevlidhanlarından İsmail Coşar ve eşi, Ankara Polatlı yakınlarında geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiler.

Ünlü Hafız İsmail COŞAR ve Eşi Trafik Kazasında Vefat Etti

Türkiye'nin ünlü hafız ve mevlidhanlarından İsmail Coşar ve eşi, Ankara'nın  Polatlı  ilçesinde geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsmail Coşar'ın ailesine başsağlığı dileyerek milletimizle de derin üzüntülerini paylaştığını dile getirdi.

 İşte ünlü hafız İsmail Coşar hakkında bilgiler...

İsmail Coşar, 1950 yılında Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Çağlayan köyünde dünyaya gelen İsmail Coşar, küçük yaşta hafızlık eğitimi aldı.Bursa'nın Tuzpazarı semtindeki İsmail Hakkı Tekkesi'nde üç yıl süren hafızlık eğitiminin ardından kentin merkez köylerinden birisine dönemin müftüsü Abdullah Saraçoğlu tarafından vekaleten müezzin-kayyım olarak atandı.

İsmail Coşar, askerliğini tamamlayıp Bursa'da tekrar göreve başladıktan sonra Ankara Radyosu'na davet edildi. Radyoda okuduğu Kur'an-ı Kerim ile sesini tüm Türkiye'ye duyuran Coşar, müezzin olarak ilk görevine 1972 yılında Ankara'nın Ulus semtindeki tarihi Kağnıcıoğlu Camisi'nde başladı.

1974 yılında Ankara Maltepe Camisi'nde düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim okuyan İsmail Coşar, TRT'nin ilk kez naklen yayınladığı Mevlid Kandili programında izleyicilerin karşısına çıktı.Bu arada açıktan imam hatip lisesini tamamlayan Coşar, henüz inşaat halindeyken Kocatepe Camisi'nin ilk müezzini oldu ve 40 yılı aşkın bu camide görev yaptı.Türkiye'nin dört bir yanında ve birçok Avrupa, Asya ve Uzak Doğu ülkesinde düzenlenen programlarda Kur'an ve mevlit okuyan Coşar, seslendirdiği birçok kaside ve ilahiyle de hafızalara kazınmıştı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner25

banner30