Tarkan Dergileri Yeniden Basılıyordu ki

1970 yılların en çok okunan çizgi roman kahramanlarından TARKAN Amasya Taşovalı matbaacı Mustafa Arslan'ın baskılarıyla yeniden hayat buluyor.

Tarkan Dergileri Yeniden Basılıyordu ki

Tarkan çizgi romanları  40 yaş üzeri olanların hafızalarından silinmeyen bir efsanedir. İşte o efsanenin çizimlerini yapan Sezgin Burak'ın oğlu Mars matbaaya gelir ve Mustafa Arslan ile görüşür. İşte o görüşmenin Mustafa Arslan anlatımıyla objektif hali..

Yıllar sonra çocukluğumun her çarşambasını iple çekip yayınlanmasını beklediğim süreli yayın TARKAN ÇİZGİ ROMANI nı basmakda nasip oldu. Yıl 2018 şirketten içeri birisi girdi. Abi ben Tan Burak. Yazar ve çizer rahmetli Sezgin Burak'ın oğluyum. Hiç çocukluğunuzda Tarkan dergisi okudunuz mu diye sordu. Bende şöyle bir baktıktan sonra otur bakalım sana bir çay söyleyim ondan sonra konuşuruz dedim. Oturdu niye sordun dedim. Abi babamın anısına bu yayınları tekrar çıkarmak istiyorum. Yardımcı olurmusun dedi. Bende TARKAN'ı yıllarca okuduğumu söyleyince gözleri parladı. Hatta inanamadı. Ben anlattıkça hayretler içinde kaldı. Abi yardımcı olursan bu yayınları tekrar çıkarmak istiyorum dedi. Tam 22 sayı çıkardık, Tan bey, tabiiki ekonomik nedenlerden dolayı daha fazla dayanamadı. Yayını bitirdi. Şimdi Kartal Tibet anısına bunları yayınlama ihtiyacı hissettim. 

Tarkan'a çizgileriyle hayat veren Sezgin Burak ve ardından bu çizgi kahramanına sinemada hayat veren Kartal Tibet....

Umarız ki Kartal Tibet ve Sezgin Burak anısına bu efsane çizgi roman yeni kuşaklara da yansır...

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28