Şampiyon Demir İktidar Yürüyüşünün Startını Verdi

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, 31 Temmuzda yapılması planlanan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin seçimli Genel Kurul toplantısında aday olacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Şampiyon Demir İktidar Yürüyüşünün Startını Verdi

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Avrupa Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, 31 Temmuzda yapılması planlanan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin seçimli Genel Kurul toplantısında aday olacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Çalışmalarına  memleketi Suluova'dan başlayan Şampiyon Demir, kalabalık bir çalışma ekibi ile Merzifon, Gümüşhacıköy ve Hamözü ilçelerinde gövde gösterisi yaptı.

''İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir'' felsefesini hayatına empoze eden bir spor, işve memleket adamı Mahmut Demir...

O Spor hayatına sığdırdığı büyük başarıları, sosyal hayatına da yansıtan bir gönül adamı. 15 sene başkanlığını yaptığı Amasya Şeker Üreticileri Kooperatifi Başkanlığı onun döneminde büyük başarılara imza atmıştı. Amasya Şeker Fabrikaları ve kooperatifini birbirine en anlamlı manada ''ilişkiye bağlayan'' tecrübeli bir başkan. 

Amasya Şeker Fabrikasına en güzel projeleri ile yeniden hizmet için aday olduğunu açıklayan Demir,  teknolojiyi zaten %60 yenilemiştik. Fabrikanın kooperatife olan %70 olan hissesini  %100 civarlarına çekmeyi amaçlıyoruz. Çiftçimizi pancar ekimine teşvik etmeyi planlıyoruz.  Biz çiftçilerimize eskiden olduğu gibi, bu ekilen pancarın Amasya çiftçisine girdi sağlamasını gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Çiftçilerin 600 binlik kaybın eski yönetim hatalarından kaynaklandığını belirten Demir, biz yeniden çiftçilerimize mazot desteğiyle bu durumu onların lehine çevireceğiz. Fabrikamızdaki kuru küspe tesislerini kuru gübre tesisine çevireceğiz. İhtiyaç durumuna göre çiftçimizin tekrar pancar üretimine kazanılmasını sağlayacağız. Fabrikamıza ait kullanılmayan arsaları satmayacağız, bu alanları da değerlendireceğiz. Çiftçimizin pancar ekmesine sebep olacak ne varsa onları önlerine sermeyi amaçlıyoruz. Çiftçimizin parası olmadığında elektiriğini biz sağlayayıp, onlar kazandıktan sonra bu parayı ödeyebileceği zaman teslim alacağız. 

Biz pazar alanınına göre hareket edeceğiz, yani arz talep olayını sisteme oturtacağız. Ben 15 yıllık görev yaptığım zamanlar çiftçimize size yalan söyledim mi, kandırdım mı diye alenen sordum. Bizi tanıyan 15 yıl görev yaptıklarım bilir ki ben yalanı asla sevmem. Biz bütün çiftçiler olarak bir aileyiz, aile içerisinde yalan olmaz. Projelerimiz yapacaklarımızla alakalıdır. Hayal satmayız. Sadece çiftçimizin hayallerini gerçekleştirecek somut çözümler üretemeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de gizli saklı değil, yönetim kurulumuz ve çiftçierimizin toplantılarımıza katılımıyla ortaya seriyoruz.

Zaten Başkan adayı Mahmut DEMİR'in adaylık konusunda yaptığı esnaf gezileri bunun bariz gerçekliğini ortaya seriyor. Amasyalı'nın Şampiyon'a güveni son derece yerinde ve net...

Bir siyaset adayı, bir belediye başkan adayı dahi böylesi ilgi görmezken, Amasya Şeker Fabrikaları Kooperatif Başkanlığı adaylığı gezilerinde olan birine bu ilginin gösterilmesi başka türlü izah edilemez.

Bizim proje ve çalışmalarımız Amasya ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Her yönüyle Amasyalı işin içinde olacaktır. Bunu halk diliyle anlatmanın en güzel yolu budur. Her şeyimiz, her atılımımız Amasya çiftçisi ve halkının kazanımlarına göre olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 18:57

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28