Kentsel Çözüm (mü) ! Çözülme mi ?

Kentsel dönüşüm projeleri büyük şehirlerde olduğu kadar, belki de daha fazlasını küçük yerleşim yerlerinden alıp götürüyor.

Kentsel Çözüm (mü) ! Çözülme mi ?

Her şey insan için diyoruz, insana kolaylık için diyoruz lakin, insan hafızasında yer eden en güzel anılar ve tarihi değerlerimiz de bu yolda heba ediliyor. Sanki içi boş bir ''vitrin sergisi''ne dönüşüyor çevremiz. Tıpkı köyleri ve kasabaları içine alacak devasa inşaat alanları olarak gösterilen, insanlarımızı içlerine hapsettiğimiz o muhteşem reklamlara konu olan site yerleşimleri misali...

Sistem giderek insanoğlunu kafesliyor. Yaşam, belki de hayvanlara yaptığımız işkencelerin bedelini kendi aklımızla bize iade ediyor. Belki de daha rahat bir yaşamın düşünce arkası zedelenmeleri bunlar. Adına ne dersek diyelim, ama insanoğlunun geçmişini acıtarak koparan bir durum...

İşte bu acının yada kentsel dönüşümün kurbanı, Taşova ilçesiyle birlikte kurulan bir tarihi yapı böyelsi bir projeye kurban ediliyor.

Yeşilırmak ve Yemişen mahallelerinin kesiştiği noktada;  Aytaç ve Okullar caddesi kavşağı, Hükümet caddesinin köşesinde Tekkeli merhum Sabri Taşova’ya ait yaklaşık 900 metrekare arsa içerisindeki evin boşaltılmasına başlandı.

Ticari sahadaki alana; Taşova Torunlar İnşaat tarafından altı işyeri, üst katlarına konutlar yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 10:54

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner28