İstanbul Boğazı'nda Taşovalı Bir Balıkçı

İstanbul'un en gözde mekanlarından birinde bir Amasyalı hemşerimiz en güzel balık çeşitlerini sizler için fırından masaya servis ediyor. Hamit Bulut Taşova Ilıca Köyü'nden.

İstanbul Boğazı'nda Taşovalı Bir Balıkçı

İstanbul'un muhteşem boğaz manzaralı balık lokantası İsmet Baba Üsküdar'ın Kuzguncuk sahiline demir atmış bir yat misali müşterilerine farkındalık yaşatıyor. Amasya'nın Taşova ilçesinin Ilıca köyü nüfusuna kayıtlı Hamit Bulut 15 senedir bu güzide mekanda balık çeşitlerini müşterilerine sunuyor. Elinin hamurumu desek, balığın lezzeti mi yoksa mekanın böylesi güzel bir atmosferde olması mı desek balık yemeğine ayrı bir tat katıyor. Bu tadı yakalamak isterseniz Üsküdar sahilinde kuzguncuk'a uğramanız yeterli... Boğaza doğru kendini vermiş İsmet Baba Balık Lokantası hemen sahilde sizlere göz kırpıyor. Balık ziyafeti sonrası boğaz manzaralı mekanın bahçesinde çay keyfi ayrı bir keyfe imza atıyor.

Hamit Bulut  ise hemşehri sevdalısı bir insan... O kadar sohbete, o kadar Amasya muhabbetine aç biri ki, otursan sabaha kadar sohbeti devam eder. Balıklar mı, onları zaten ateşe bırakıyor ocak bile öğrenmiş balıkların ne kadar sürede servise hazır hale geldiğini. İşte ustalık bu demek ki, balığın da ateşinde durumuna yön verebilmeli...

Bu mekanı tanımamıza vesile olan hemşerimiz Mehmet Kurt'a teşekkür ediyoruz..

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 17:01

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25