İnancımız ve Kültürümüzün Gereği Olarak Devletimize İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, eşi Esra Masatlı Hanımefendi ile birlikte Şehit Polis Memuru Gültekin Tırpan’ın anne ve babası Neriman ve Hüseyin Tırpan, engelli vatandaşımız Memnune Berna Nizam, çeşitli rahatsızlıkları bulunan 85 yaşındaki Selahattin Balaban amcamız ile babasını kaybeden İbrahim Samet Erdoğan’a ziyaretlerde bulundu.

İnancımız ve Kültürümüzün Gereği Olarak Devletimize İhtiyaç Duyan Herkesin Yanında Olacağız

Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Amasya Valisi MAsatlı, inancımız ve geleneğimizde yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, çeşitli sebeplerle devletin yardım elime ihtiyaç duyan herkese ulaşmanın asli görevlerinden olduğunu belirtti.

Son 18 yılda her alanda olduğu gibi sosyal hizmetler alanında da ülkemizin büyük bir değişim ve gelişim yaşadığını ifade eden Vali Mustafa Masatlı ayrıca şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetlerimiz Anayasamızda var olan ‘sosyal devlet olma ilkesini’ tam manasıyla uygulamaktadır.  Bu alanda sayısız proje hayata geçirilmiştir. Şehitlerimizin emanetleri olan aileleri, gazilerimiz, engelliler, yaşlılarımız, öksüz ve yetimlerimiz bu dönemde baş tacı edilmiş, onların her türlü sıkıntısını gidermek için gerek yasal düzenlemeler bağlamında, gerekse uygulama anlamında tüm adımlar atılmıştır.

‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.’ anlayışıyla yürütülen bu süreçte yaşlı bakım aylığından, koruyucu aile programına, eşini kaybeden kadınlarımıza bağlanan aylıktan, engellilerin kamuda istihdamına kadar  birçok uygulamayla devletin şefkat eline ihtiyaç duyan herkese kucak açılmıştır. Devletimiz bu çalışmaları sadece ülkemizde değil, dünyanın farklı coğrafyalarında da dil, din, ırk ve renk ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirmektedir.  Dünyanın neresinde bir doğal afet olsa, nerede bir mazlum zulüm görse Türkiye Cumhuriyeti elinden gelen tüm gayretle onlara yardım etmiştir.

Bizler de İlimizdeki şehit ailelerinin, yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki kimsesizlere, mazlumlara sahip çıkarak, onların dertlerini dert edinen, onların haklarını tüm platformlarda dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza Amasya halkı adına şükranlarımı arz ediyorum.” Vali Mustafa Masatlı ayrıca ziyaret edilen ailelere çeşitli hediyeler vererek, ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner34

banner25

banner30