Gazeteci Şükrü Karadayı Vefat Etti

1964’te Amasya’daki dört gazetecinin ortaklaşa çıkarmaya başladıkları günlük Sabah Gazetesi’nin kurucuları arasında yer alan Şükrü Karadayı korona virüsünden hayatını kaybetti.

Gazeteci Şükrü Karadayı Vefat Etti

1936’da Amasya’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Amasya’da tamamladı. 1954’te Amasya Şeker Fabrikası’na girdi 1957’ye kadar burada çalıştı. Muzaffer Eken, İsmail Karadayı ile birlikte Yeşilırmak Matbaası’nı kurdu ve daha sonra da Yeşilırmak Postası gazetesini birlikte çıkardılar. 1964’te Amasya’daki dört gazetecinin ortaklaşa çıkarmaya başladıkları günlük Sabah Gazetesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Bu gazetenin 1986’da bir anlaşmazlık sonucu kapatılması üzerine aynı yıl aynı matbaada Hür Sabah adı altında günlük yayına giren gazetenin ortaklara arasında yer aldı. Ayrıca 1986’da Yeşilırmak adı altında haftalık gazeteyi kendi matbaasında basmaya başladı. 1992’de basın ile alakasın kesti ve yine Yeşilırmak adı altında kitabevi çalıştırdı. Bir süre önce ticaretten ve çalışma hayatından geri çekildi ve evinde hayatını idame ettirdi.

Zamanımızın salgın hastalığı Korona’ya yakalandığı teşhis edildi ve tedaviye alındığı üçüncü gün 26 Ekim 2020’de hayatını kaybetti. Korona tedbirleri gereğince yakınları tarafından 27 Ekim 2020 Salı günü Tekirdede Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

84 yaşında hayatını kaybeden Karadayı, Sarı Basın Kartı sahibi olup, evli ve üç evlat babasıydı.

Haber Kaynağı: Hüseyin Menç

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25