Büşra Konyar'ın Cenazesinde Yürekler Burkuldu

TOKAT'ın Erbaa ilçesinde alışverişten dönerken başına yorgun mermi isabet eden Hanife Büşra Konyar (17), gözyaşları arasında toprağa verildi. Ablası Esma Konyar, "Bizi birbirimizden ayırmayın" diye feryat etti.

Büşra Konyar'ın Cenazesinde Yürekler Burkuldu

Konyar'ın cansız bedeni otopsi işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere Erbaa ilçesine getirildi. Büşra'nın cenazesi helallik alınması için Mimar Sinan Mahallesindeki baba ocağında getirildi. Burada Büşra'nın anne- babası ile ablası Esma Konyar büyük üzüntü yaşadı. Büşra'nın ablası Esma Konyar helallik alınmasının ardından cenaze kaldırılırken "Bizi birbirimizden ayırmayın" diye feryat ederek gözyaşı döktü. Büşra'nın cenazesi daha sonra Şehir Mezarlığı'na getirildi. Cenaze namazına Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Yıldız, Büşra'nın okul arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Cenaze namazı önce Erbaa ilçesi Müftülük Vaazi Duran Ali Durupınar vatandaşlara bilinçsizce silah ateşlenmemesi konusunda uyarıda bulundu. Cenaze namazının ardından Hanife Büşra Konyar gözyaşlarıyla Şehir Mezarlığında toprağa verildi. Büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyleyen Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, "Büşra ve ailesini yakından tanıyordum. Duyduğumda çok üzüldüm. Çok iyi bir kızdı. Herkes tarafından sevilen birisiydi. Sürekli ders çalışan bir kızımızdı. Bu olay inşallah ibret olur. Ben tüm vatandaşlardan rica ediyorum, silahı poligonlarda kullansınlar. Bu olay son olsun. Bu olay bu durumu bitirsin. Silahlar artık sevinçte kullanılmasın, eğlencede kullanılmasın. Bu canımızı sıkan durum son olsun" dedi. 

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif DİKMEN
Elif DİKMEN - 12 ay Önce

Bİ BİTMEDİNİZ MAGANDA PİSLİKLERİ CANİLER!! BU KAÇINCI İNSANIN CANINI ALDINIZ SAKAT BIRAKTINIZ! MELEK HANİFE BÜŞRA GENCECİK BİR YAŞTA MAGANDANIN KURŞUNUYLA YAŞAMINI YİTİRMİŞ SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİM VE ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH'IM AİLESİNE SEVDİKLERİNE SABIRLAR VERSİN ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET TOPRAĞI BOL OLSUN

SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25