Bünyamin Şahin Tokat GOP Üniversitesi Rektörü

Amasya'nın Sesi olarak Amasyamızın değerlerini Amasya'nın Enleri olarak tanıtmaya devam ediyoruz. Tanıtım haberimizin bu ay ilk konuğu Tokat GOP Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bünyamin Şahin...

Bünyamin Şahin Tokat  GOP Üniversitesi Rektörü

1968 yılında Amasya Taşova Uluköy kasabasında doğan Bünyamin Şahin, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra Doktora eğitimini 1996 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Anatomi Anabilim Dalında tamamladı. Aynı anabilim dalında 1996 yılında Öğretim Görevlisi, 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2004’te Doçent ve 2010 yılında ise Profesör kadrolarına atandı. 

      Değişik sürelerde Amerika Birleşik Devletleri Louisiana Eyalet Üniversitesi, İngiltere Liverpool ve Bedfordshire Üniversitelerinde araştırmacı olarak bulundu. 

      71 tanesi SCI kapsamındaki dergilerde yayınlanmış olmak üzere yüzden fazla bilimsel makalesi bulunmaktadır. H indeksi 26 olup makalelerine yapılan toplam atıf sayısı 2000 civarındadır. Ayrıca, iki uluslararası kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır. 

      Yedisi uluslararası olmak üzere toplam 12 yüksek lisans ve doktora tezi yönetmiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Bosna-Hersek, Kırgızistan, Sırbistan, Gürcistan, Tanzanya, Sudan ve Suudi Arabistan ülkelerinde 16 ayrı üniversitede misafir öğretim üyesi olarak dersler vermiştir. 

      Ondokuz Mayıs Öğretim Üyeleri Derneği (OMÜ-DER) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. TÜBİTAK Türk Tıp Dizini Komite Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine Rektör olarak atanmıştır. 

      İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

  • İletişim Bilgileri:
  •   Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, 60250 Tokat / TÜRKİYE
  •   (0356) 252 16 16
  •   [email protected]

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 16:36

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25