Başkan Sarı, Amasya'ya Çifte Bayram Yaşattı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya için söz verdik, en güzel ne varsa Amasya hak ediyor dedik. Amasya bizimle birlikte hak ettiği her güzelliğe sahip olacaktır. Biz sabrettik ve göreve geldik sizde sabredin en güzeline kavuşun diyerek yeni alınan araçları tanıttı.

Başkan Sarı, Amasya'ya Çifte Bayram Yaşattı

Sarı, Amasya halkımıza söz verdik, bizi izlemeye devam edin dedik. Her Kurban Bayramında hepimiz biliyoruz ki temizlik ile ilgili bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor. Bizde sizlere verdiğimiz sözü yerine getirebilmek için bugünü bekledik. Artık 17 adet (8 yeni çöp kamyonu, 2 tane çöp taksi, 3 tane yol süpürücü, 1 tane 18 tonluk arazöz, 1 tane 8 tonluk arazöz, 1 tane damperli kamyon, 1 tane kepçe) son teknolojiye sahip yeni aracımız ve yeni kadromuz ile şehrimize daha profesyonel bir temizlik hizmeti sunacağız. Örneğin 2 adet çöp taksimiz var. Bizim şehrimiz tarihi bir şehir olması münasebetiyle sokakları tarihi ve dar yapılıdır. Eskiden araçlarımız bu dar sokaklara giremezdi. Ama artık bu çöp taksilerimiz 24 saat boyunca en girilmez denilen yerlerde olacaktır. Biz temizliğe çok dikkat ediyoruz. Bir defa temizlik Müslümanın şiarıdır. Bu sebepten biz bu konuya önem veriyoruz ve yol süpürücü araçlar, yol yıkayan araçlar, çöp taşıyıcı araçlar, çöp taksileri, vidanjör araçlar, itfaiye görevi yapabilen araçlar gibi ihtiyaç olan tüm araçlarımızı hizmete sunduk. Ayrıca aldığımız bilgiye göre bu civarda böyle donanımlı araçlara sahip bir belediye yok. Bu hizmet Amasya’mıza yakışır, Amasya artık layık olduğu temizlik hizmetine kavuşacak diyoruz.
Araçlarımız şehir turu atarak Amasya halkının görseline sunulurken Allah bu mübarek günde hayırlara vesile eylesin diyorum.
Tüm hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. diyerek çifte bayramı kutladı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25