Amasya Valisi Masatlı'dan Şehit Ailelerine Ziyaret

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Esra Masatlı Hanımefendi ile birlikte Şehit Piyade Jandarma Onbaşı Ali Türker’in annesi Zehra Çoban, Şehit Jandarma Çavuş Özcan Özen’in anne ve babası Meliha-Mustafa Özen, engelli vatandaşımız Dursun Vançin, çeşitli rahatsızlıkları bulunan 66 yaşındaki Cemile Kuru ile annelerini kaybeden Senagül ve Sudenaz Tutar kardeşlere ziyaretlerde bulundu.

Amasya Valisi Masatlı'dan Şehit Ailelerine Ziyaret

Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Vali Masatlı, Devletimizin, ülkemizin bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin emanetleri olan ailelerinin, öksüz, yetim, engelli, yaşlı ve hasta bireylerimizin daima yanında  olacağını ifade etti.

Son 18 yılda sosyal hizmetler alanında ülkemize çağ atlatan birçok projenin hayata geçirildiğini de belirten Vali Mustafa Masatlı ayrıca şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki hükümetimiz sosyal hizmetler alanında yapılan çalışmalarla ülkemizde ilklere imza atmıştır. Yaşlı bakım aylığından, koruyucu aile programına, engellilerimizin kamuda yoğun şekilde istihdamından, şiddet mağduru kadınlarımıza yönelik çalışmalara kadar çeşitli projelerle devletin sıcak yardım eline ihtiyaç duyan herkese kucak açılmıştır.

Bizde bu doğrultuda ilimizdeki yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bunu en temel görevimiz olarak görmekteyim.  Bu vesileyle İlimizdeki, ülkemizdeki ve tüm mazlum coğrafyalardaki kimsesizlere sahip çıkarak, onların haklarını savunan, Sayın Cumhurbaşkanımıza Amasyalılar adına şükranlarımızı sunuyorum.”

Vali Mustafa Masatlı ayrıca ziyaret edilen ailelere çeşitli hediyeler vererek, ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için de ilgili kurumlara talimatlar verdi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner34

banner28

banner30