15 Temmuz Şehidi mezarı başında anıldı

15 Temmuz Şehidimiz Ümit Çoban, Gümüşhacıköy ilçemizdeki mezarı başında anıldı.

15 Temmuz Şehidi mezarı başında anıldı

15 Temmuz Şehidimiz Ümit Çoban, Gümüşhacıköy ilçemizdeki mezarı başında anıldı. Vali Dr. Osman Varol, annesi Arife ve babası Arslan Çoban ile birlikte aziz şehidimizin mezarına çiçek bıraktı.

Vali Varol, 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizden Ümit Çoban’ın Gümüşhacıköy Şehitliği’nde bulunan kabrini ziyaret etti. Ziyarette, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Amasya Belediye Başkanvekili Celil İnce, Gümüşhacıköy Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız ve protokol üyeleri de bulundu.

Yıldönümünü icra etmeye başladığımız 15 Temmuz Halkın Direnişinde şehadete eren Ümit Çoban’ın annesi Arife Çoban ve babası Arslan Çoban ile birlikte şehit evlatlarının mezarı başında dua edip çiçek bırakan Vali Varol, 15 Temmuz gecesi yurdumuzu savunmak adına tahsis edilen silahları millete çeviren hainlere karşı iman dolu göğüsleriyle kendilerini siper eden Ümit Çoban ve diğer 15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz ile vatanımızı ve milletimizi müdafaa uğruna canlarını veren tüm aziz şehitlerimizin ilelebet gönüllerimizde ve hatırlarımızda olacağını dile getirdi.

15 Temmuz darbe girişimini haber alır almaz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne doğru harekete geçerek hainlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Ümit Çoban, memleketi Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde ebediyete uğurlanmıştı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25