Teşekkürler Fatih Üçok

Bundan dört-beş yıl kadar önce gazetecilik yaptığım dönemlerde Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok Amasya İl genelinde görev yapan tüm basın mensuplarını Suluova'ya davet ederek akşam yemeğinde ağırlamıştı. Fatih Üçok Bey'in Belediye Başkanlığı görevindeki ikinci yılıydı. Makama geldikten sonra yaptıklarını ve projelerini anlattı sayın başkan. Suluova Şeker Fabrikası nizamiyesinin olduğu yere kent meydanı yapacaklarını ve projeyi hazırladıklarından bahsetti.

Ben söz alarak " Ak Parti Belediyelerinin kent meydanlarına ayrı bir önem verdiklerini, daha önce Merzifon Belediye Başkanlığı yapan Kadri Aydınlı Bey'in Merzifon'a kent meydanı yaptığını, O dönemin Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir'in Amasya'ya kent meydanı yaptığını hatırlatarak, İstanbul'da Kadir Topbaş'ın, Ankara da Melih Gökçek'ın birden çok kent meydanı yaptığını" söyledim. Ak Partili belediyeler Türkiye'nin her yerinde kent meydanı yapıyor ama boşuna yapıyor. Tekel işçileri eylem yapmak için kent meydanına iniyor suçlanıyor, gezi olaylarında meydanları dolduran insanlara sert müdahaleler ediliyor. İnsanlar sevinçlerini ve protestolarını kısaca eylemlerini meydanda yapamadıktan sonra neden kent meydanı yapıyorsunuz?
Siz meydan yapıyorsunuz ama meydanları halkın kullanımına açmıyorsunuz. Meydana çıkan vatandaşa ya biber gazı yada jop ile müdahale ediyorsunuz" diyerek sitem etmiştim.

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok benim bu sözlerime tebessüm ederek " İnşallah Ülkemiz kısa zamanda bu konuları gündeminden çıkartacak. Biz kent meydanı yapıyoruz. Bu meydanda kutlamalar yapmak istiyoruz. Bu meydanda milli bayramları coşku içerisinde kutlayacağız inşallah. Yapacağımız meydanın " Demokrasi Meydanı" olacağına inanıyoruz. Bu meydanda güzel etkinlikler yapacağız. Demokrasiye inanıyoruz, halkımızın sağ duyusuna güveniyoruz. Bu meydan Demokrasi dışında olaylarla anılmayacak" dedi.

Sayın başkan sözünü tuttu. Meydan çalışmaları bitti ve halkın hizmetine açıldı. Sayın Başkanın dediği gibi de oldu. Fatih Üçok Bey meydanın adını da "DEMOKRASİ MEYDANI" koydu. Ve bugün O meydanda Suluovalı sosyal mesafe kuralına uyarak cuma namazını kıldı. Teşekkürler Fatih Üçok...

YORUM EKLE

banner26

banner28