TERCİH Mİ , TERTİP Mİ ?

Şu siyaset olayına bir türlü ısınamadım gitti. Nasıl inanabiliriz ki...
İnsanoğlu siyaseten kendine fayda sağlayacağı ne varsa aleyhte kullanmak için seferber oluyor. 23 Haziran seçimi de bunlardan bir tanesi…

Geçen İmamoğlu ve Yıldırım’ın düello dedikleri, ( Ki düello bir şekilde çarpışma, bir tarafın tamamen yok edilmesi) tartışma programını farklı siyasi görüşte olan dostlarla izledim. Yanlış anlaşılmasın ama aynı görüşün yansıması oldu bu kaleme aldığım yazı.

Gerçi bu pek bir tartışma programı olmadı, televizyonlardaki genel kültür yarışmaları gibi bir program oldu. Her neyse lafı fazla uzatmayalım, moderatör  acemi olmasa da mamafih acemilere taş çıkartacak bir acemilikte olduğunu da belirtmek isterim. Bu benim şahsi düşüncem. Belki canlı yayın esnasında bunu fark edemeyebilirsiniz, lakin futboldaki ‘’VAR ODASI’’misali ‘’VAR TEKRAR İZLE ODASI’’ nı izledikten sonra bu kanıya vardım.

Öyle bir amaçsızlık ve konu dağıtma programı oldu ki, seçmenin tercihi miprogramın tertibi mi diye insanın sorası geliyor.

Program İmamoğlu’nun iptal kararı ile ilgili derin üzüntüsü üzerine kurgulanmışçasına tekrardan ibaret oldu. Program başından sonuna kaynaştırma harfi misali bu durum tekrarlandı. Bu tekrarlanmalara tahammülü kalmayan Yıldırım ise sürekli,‘’YALAN-DOLAN’’ sözcüklerini kullanarak düelloyu kuralına göre oynamaya çalıştı.

Ne yalan söyleyeyim moderatör, resmen konuları ve soru akışını cevabın şekline göre bir mıknatıs misali çekim alanına alıp, konu dağılımını kafasına göre yapmaya kalkıştı.

Anlayacağınız bir hareketli karadeniz horon havasıyla başlayan program, git gide ağır havalara bürünüp sonunda bir uzun hava ile süreye nefes katmaya çalışıldı.

Bu suni nefes dahi programa tekrar giriş hareketi katamadı ne yazık ki…

Sonuç olarak;

Önceden tertip edildiği aşikar, görüşmeleri kapalı kapılar ardından programa yansıtılan tartışma, tercihlerde önemli bir değişikliğe mahal vermeden hafızalardan silindi gitti..

O halde diyeceğim şu ki;

Seçmen zekasını kullanıp;  31 Mart’ı  23 Haziran’a hatasız kopyalayıp, pardon nakledip hizmetin İstanbullu’ya akışını devam ettirecektir....

YORUM EKLE

banner29

banner25