Zirvede Göl Şenliği

Şehzadeler Şehri'nin şirin ilçesi Taşova'ya bağlı Borobay Gölü şenlikleri devam ediyor. Zirve de göl şenliğinin bu yıl ki konuğu sanatçı Zeynep BAŞKAN oldu.

Zirvede Göl Şenliği

Amasya Taşova Boraboy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Boraboy Köyü muhtarlığı tarafından düzenlenen şenlik Amasya'ya özgü kültürlerin yaşanması açısından farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Boraboy Gölü şenliği bu sene Türk Halk Müziği'nin güçlü sesi Zeynep BAŞKAN'ı ağırladı. 

Boraboy Gölü Şenliği'ne CHP Amasya Milletvekili Mustafa TUNCER, Taşova Kaymakamı Talha ALTUNTAŞ, Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK ve çok sayıda vatandaş katıldı. Amasya yöresi Halk Oyunları ekibi gösterileri eşliğinde Türk Halk Müziği sanatçısı Zeynep BAŞKAN konseri şenliğe damga vuran anlardı.

Amasya Taşova Boraboy Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Vedat GÖKÇE, tek amaçlarının eğlence olmadığını, etkinlikten elde edilen gelirle üniversite öğrencilerine burs sağlanacağını söyledi.
Gökçe, şenliğe katılan bütün misafirlere teşekkür ederek, "Geçtiğimiz yıl dernek olarak yetmiş üniversite öğrencimize burs verdik amacımız bu yıl bu sayıyı arttırmak. Bu tür etkinlikler ile birlik ve beraberliğimizi sağlamak. Ayrıca dernek olarak köyümüzün her türlü ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz." dedi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25