Kızgüldüren Köyü Caddeleri Parkeleniyor

Amasya'nın Taşova İlçesi Kızgüldüren Köyü'nde yol bakım çalışmaları caddelere parke döşemesi tamamlanıyor.

Kızgüldüren Köyü Caddeleri Parkeleniyor

Amasya'nın Taşova İlçesi Kızgüldüren Köyü'nde yol bakım çalışmaları caddelere parke döşemesi tamamlanıyor. Kızgüldüren Köyü Muhtarlığı ve köylünün yoğun çalışmaları neticesi Kızgüldüren köyünün çehresi değişiyor. Cadde ve sokaklar parke döşemeleri ile modern bir köy havasına bürünüyor. 

Kızgüldüren Köyü'nde eski muhtar İlhami Eken ile başlayan köye değer katma projeleri yeni muhtar İbrahim Eken'in de aynı yolu izlemesiyle rayına oturuyor. Bilindiği üzere daha öncesi göleti güzelleştirme,göle su taşıma ve yayladan su getirme projeleri tamamlanarak köyün alt yapısına artılar kazandırılmıştı. Aynı şekilde yol bakım çalışmaları da önceki muhtar döneminin önemli icraatlarındandı.

Kızgüldüren Köyü tarihin ve medeniyetin kalıntılarını taşıması açısından turizme kazandırılması gereken bir tarihtir. Bu tarihi öncelikle modern bir görünüm kazandırıp ilerleyen dönemlerde gölet etrafında ve tarihi bulgular alanlarında yapılacak düzenlemelerle turizme kazandırılması gerekiyor. Bunun akabinde bu tür pozitif çalışmalar köy halkı ve gelecek nesil için hayata artılar katacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 13:09

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER