Başkan Öztürk Gazetecilerle Buluştu

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk 10 Ocak Gazeteciler günü dolayısı ile ilçede görev yapan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi.

Başkan Öztürk Gazetecilerle Buluştu

Çam Vadi tesislerinde 11 Ocak 2021 Pazartesi günü düzenlenen kahvaltıda her zaman şeffaf olmayı ve düşüncelerimizi basın aracılığı ile halk ile paylaşmayı gerçekleştirdiklerini belirten Öztürk

“İlçemizde görev yapan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Gazeteciler gününü kutluyorum. Göreve geldiğimiz günden beri toplumun her kesimi ile özellikle iletişim ve bilgilendirme kurumsal yapı olan ilçemizde görev yapan basın mensupları ile bir araya geliyoruz.

Demokrasi kültürünün geliştiği dönemlerden beri, basınında demokrasi kültürüne ve demokratik işleyişe ne kadar katkı sunduğunu hepimiz bilmekteyiz. Hem yerelde hem genelde basının önemini gücünü ve halkı bilgilendirme noktasında ki etkilerinin farkındayız. Bu anlamda şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile yapılan veya yapılamayanları basın aracılığı ile halkımızı bilgilendirmek bizim anlayışımızdır.

Göreve geldiğimiz günden beri her zaman söylediğimiz Taşova Türkiye’nin gelişme ivmesinde yeteri kadar pay almadığını söyledik. Türkiye son on sekiz yılda her açıdan gelişmeler kaydetti ve bulunduğu bölgede söz sahibi olmaya adım adım ilerliyor. Ülkenin en ücra köşesinde bulunan yerleşim yerleri öyle yada böyle pay aldı. Ama bizler Taşova olarak alınması gereken hizmetlerden mahrum kaldık.

Ancak son yıllarda hem belediyenin imkanları hem Milletvekillerimiz öncülüğünde ve hükümetimizin desteği ile güzel hizmetler aldık.

Bizim gibi küçük geliri az olan belediyelerin sorunlarına çare üretmeleri kolay değil. Burada yapılacak en güzel iş merkezi hükümet ile iyi bir iletişim ağı kurarak merkezi bütçeden ilçenize yapılacak hizmetlere öncülük etmektir.

Belediye olarak kendi imkanları ile yapacakları  zorunlu birtakım hizmetleri vardır. Çok şükür ufak tefek eksiklikler olmasına rağmen önemli mesafe aldık. İnsan hayatını etkileyecek ciddi bir sorun olmadı.

Göreve geldiğimiz 1. Dönemde Taşova’nın alt yapı hizmetlerini 2. Dönemde ise insanların sosyal ve ekonomik hayatına dönük hizmetlerin çalışmalarını başlattık.2021 yılında bir takım adımlar atarak bizim yapacağımız hizmetlerin önemli olacağını belirttik.

2020 yılının son döneminde 25 bin dönüm üzerine yapılacak olan Millet Bahçesinin 1. Etap ihalesi yapıldı. Ayrıca yine Asım Gültekin Uygulama Camisinin temelini atmış bulunmaktayız. Uzun zamandır gündemde olan Pazar yeri konusunda yeni çalışmalarımız devam etmekte. Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından ilçemize yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu ihalesi ise kısa sürede başlayacak. TOKİ ise tamamlanmak üzere geçici kabulü yapıldı kısa sürede hak sahipleri evlerine taşınabilecektir. 2. Etap TOKİ için en az 10 bin metrekare yer gerekmekte olup  çalışmamız ise devam etmektedir. İlçemize Organize Sanayi Kurulma çalışmaları için dosyamızı hazırladık ve müracaatımızı yaptık. Yaklaşık 25 gün önce yer tespit komisyonu gelerek çalışmalarını tamamlayıp o alana Organize Sanayi Kurulmasına onay verdiler. Gerekli olan yasal süre tamamlandıktan sonra komisyon üyeleri tarafından hazırlanan dosya Bakan beyin imzası ile süreç resmiyet kazanmış olacak ve tamamlandığında ise hem Taşova’mızın hem de ülkemizin  istihdamına  önemli derecede katkı sağlayacaktır” dedi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner25

banner30