Takıntılar ve Makamlar

Kılık kıyafete takılıp halkı aydınlatmaya çalışan onlarca karanlıklar var aramızda..

Bir doktor, bir hakim ve savcı her neyse; giydiği cübbesiyle objektiflere poz verirken mutlu bir gülümseme yerleşir yüzüne; aynı cübbenin farklı mekan ve alanda farklı bir durumda giyilmesi ise o yüzde bir öfke oluşturuyor. Aslında bu tavırla işin aslı gözden düşürülmeye çalışılıyor.

Halbuki biri yürekten gelen, diğeriyse zorunluluk getiren bir durum. Sonuç ortada… İlim ve cehalet kisvesine bürünmüş akılları yönetmeye çalışan bir zihniyetin aramızda kol gezdiğinin belirtileri bunlar.

Ya şu Korona zamanlarının bizlere kazandırdığı tecrübelere ne demeli… Cümle alem can derdine düşerken, bizdeki ısmarlama yazar çizerlerin saflarında ‘’başarısızlık beklentileri’’ ve de hafif bir sallantıyı afete dönüştürmeye çalışan sözde fikir tellallarının canhıraşhane çabaları…

Evet büyük bir afet yaşıyoruz ama çok büyük bir kazancıda elde ediyoruz. Kafatasında ilim ve halkı bilgilendirme depoları var zannettiklerimiz tel tel dökülmeye başladılar. Öyle dökülüyorlar ki, kovid vakaları arttıkça içimizde bilgi dehaları azalmaya, sahte bilmişlerde vaka artışına paralel artış hızında yol almaya devam ediyor.

Birde işin makam tarafları var, hani yazarlar kendilerini bir sınıf yukarıda görür misali halkın her davranışına teşhis koyarlar ya, makamları kullananlarda aynı akıbetin fiziksel rol modelleri. Sapkınlık ve cehalet aslında yukarıdan aşağıya bulaşan bir musibettir.

Çorum’un Oğuzlar ilçe Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım genç yaşına rağmen hastaneye gidip kovid aşısını vurdurmak yerine, makamını kullanarak hastane başhekimini ayağına çağırıp aşısını yaptırıyor. Bir güzelde öz çekim yaparak paylaşımda bulunuyor. Lakin bir gün sonrası da İtalya Başbakanı Mario Draghi namı diğer Süper Mario eşiyle birlikte yaş 73 olsa da hastaneye gidip kovid aşısını yaptırmak için sıraya giriyor…

Bu anlattıklarımın içeriğinden ne anladınız acaba kıymetli okurlarım…

YORUM EKLE

banner29

banner31

banner34

banner28

banner30

banner33