Suluova ilçemizde öğretmenler ve usta öğreticileri, sağlık çalışanları, polisler ile vatandaşlarımız için yüz koruyucu siperliklerle maske üretti.

Suluova ilçemizde öğretmenler ve usta öğreticileri tarafından sağlık çalışanları, polisler ile vatandaşlarımız için üretimi gerçekleştirilen yüz koruyucu siperliklerle maskeler yetkililere teslim edildi.

Suluova ilçemizde öğretmenler ve usta öğreticileri, sağlık çalışanları, polisler ile vatandaşlarımız için yüz koruyucu siperliklerle maske üretti.

İlçemizde 3 yıldır uygulanan "Suluova Geleceği Kodluyor" Projesi kapsamında Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan Kodlama ve Robotik Uygulama Atölyesinde 3D yazıcıyla 75 adet yüz koruyucu siperlik ve Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından ise 2000 adet maske üretimi sağlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Şehit Hüseyin Düzenli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kutluay Güven, Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu  Müdürü Ahmet Gençalioğlu ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mücahid Keleş, Suluova Devlet Hastanesini ziyaret ederek hem sağlık çalışanlarına moral verdiler hem de üretilen yüz koruyucu siperlikleri ve maskeleri Başhekim Op. Dr. Volkan Taşova'ya teslim ettiler.

Yüz korucu siperliklerin sağlık çalışanlarına ve emniyet görevlilerine, maskelerin bir kısmının sağlık çalışanlarına, bir kısmının ise Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubuna vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere verildiğini hatırlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, eğitim çalışanları olarak üzerlerine düşen sorumluluğu her zaman yerine getirmeye hazır olduklarını dile getirerek yüz korucu siperliklerin ve maskelerin üretiminde emeği geçen herkese şükranlarını iletti.

Milletimiz nerede ve ne zaman bir dayanışma içerisinde olsa öğretmenlerimizin mutlaka orada olduklarının altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu da tüm ülkeler gibi ülkemizin de koronavirüs nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiği şu dönemde gece gündüz demeden, yorgunluk nedir bilmeden fedakarca çalışan sağlık çalışanları için bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Küresel bir sorun olan koronavirüsü hep birlikte alacakları tedbirlerle birlik ve beraberlik içerisinde yenerek çok daha güzel günlere uyanacaklarına yürekten inandıklarını söyleyen Suluova Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Volkan Taşova ise vatandaşlarımızdan kendi kişisel tedbirlerini almaları ve yetkililerin uyarılarına özenle dikkat etmelerini isteyerek emekleri dolayısıyla öğretmenlere ve usta öğreticilerine teşekkür etti.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25