Suluova Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Amasya Suluova Belediyesi, hoşgörü ve yardımlaşmanın en yüksek seviyeye ulaştığı Ramazan ayında tespit edilen dar gelirli 600 ailelere temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini dağıttı.

Suluova Belediyesi İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Birlik ve beraberliğin en çok hissedildiği mübarek Ramazan ayında daha mutlu iftar sofralarının kurulması için her sene olduğu gibi bu sene de bir çalışma başlattıklarını ifade eden Belediye Başkanı Fatih Üçok, ” Mübarek Ramazan ayında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Suluova Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda yardımında bulunuyoruz. Suluova’mızda dar gelirli hemşehrilerimizden gelen talepler ve tespitleri sonrasında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze bağlı personellerimiz ile yardım paketlerini ailelerimize ulaştırıyoruz. Ramazan ayı, yardım ve paylaşma ayıdır. Rahmet ve bereket ayında ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin ihtiyacına merhem olmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ düsturu ile her yıl ramazan ayının ilk günlerinde dağıttığımız ve her geçen yıl sayısını arttırdığımız ramazan paketlerimizi bu yılda ihtiyacı olan ailelere kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Fatih Üçok; “ Ailelerimizin duaları yapılan hizmetlerin güzelliğidir. Amacımız her evde iftar vakti sıcak bir çorbanın olmasıdır. Dağıtımların ilk günlerde gerçekleşmesi ve dağıtımlarda ihtiyaç sahibi ailelerden alınan dualar, yapılan hizmetin güzelliğini bir kez daha ortaya çıkarmış oldu. Ramazan ayının başta Suluova’mıza, ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar, barış ve bereket getirmesini temenni ediyorum’’. Şeklinde konuştu.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25