Türkiye Boks Şampiyonası Amasya'da Başladı

Amasya'da başlayan ve 3-8 Haziran arası devam edecek olan Üst Münik ve Genç Kadınlar Türkiye Boks Şampiyonası Amasya Kapalı Spor Salonu'nda başladı.Seramoni ile başlayan şampiyonaya 57 il'den 720 sporcu katılıyor.

Türkiye Boks Şampiyonası Amasya'da Başladı

Şampiyonaya Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Boks Federasyonu Onur Kurulu Üyesi İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Türkiye Boks Federasyonu Koordinatörü İsmail Nazlı, Türkiye Boks Federasyonu Genel Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Atilla Alatepe ve Boks severler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan Şampiyonada konuşan Türkiye Boks Federasyonu Genel Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Atilla Alatepe: “üst Minikler Türkiye Şampiyonası ilk defa bu sene düzenleniyor. Bu da Amasya İlimize nasip oldu. Amasya’da üst miniklerde burada dereceye giren sporcularımızı milli takımı oluşturacaktır. Kamplara gelip, oradan Ağustos ayında Gürcistan’da, başkenti Tiflis’te yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler. Genç kadınlarımız da milli takımın kadrosunu oluşturup, kamplarına katılıp onlarda Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapılacak olan Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler” dedi.

Amasya Valisi Dr. Osman Varol: “Ben bu tip turnuvaların, organizasyonların, şampiyonaların ilimizde gerçekleşmesini diğer taraftan ilimizin tanıtımı açısından da çok önemli buluyorum. Amasya’mızın her yönüyle hem turizmde hem sporda hem kültürel etkinliklerde sürekli olarak ülkemizde gündeme gelen, layıkıyla gündeme gelen bir şehir olması için sürekli ekibimizle birlikte sürekli olarak gayret içerisindeyiz. Ben burada bugün yapılan etkinlikte, bundan sonraki etkinlikte ve şampiyonadaki tüm müsabakalarda mücadele edecek sporcu kardeşlerimize öncelikle başarılar diliyorum. Onlardan ülkemizin yerine uluslararası arenalarda temsil edecek çok değerli sporcular çıkacağına inanıyorum, onlara başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Koordinatörü İsmail Nazlı: “Amasya’da bugün üst minik ve genç bayanlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasını başlatacağız. Burada bir ilk gerçekleşecek. Üst minikler bayanlarda daha önce yoktu. Yıldızlardan başlıyordu, İlk defa üst minikler Türkiye şampiyonası Amasya’da yapılmış olacak. Buradan dereceye giren sporcularımızı milli takım kamplarında değerlendireceğiz. En iyi sporcularımız üst minikleri Ağustos ayında Gürcistan Tiflis’te, genç bayanlarımız da Eylül ayında Bulgaristan’da Sofya’da ülkemizi temsil edecekler” diye konuştu.

Hakemlerin yemin etmesinin ardından halk oyunları gösterisi ile şampiyona başladı. Şampiyona 2 down sendromlu çocukların yaptığı gösteri maçı ile başladı. Kaybedeni olmayan gösteri maçında çocukların madalyalarını Vali Varol verdi. Şampiyonanın ilk günü 41 müsabaka ile tamamlanırken, Şampiyonayı Amasyalı Boks severler de ilgi ile takip etti.

Haber:Umut Yeşilyurt

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 16:41

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25