Başkan GENÇ Amasyaspor’u Bıraktı

Amasyaspor ile alakalı sosyal medyayı meşgul eden istifa olayının eksi ve artısı neler ?

Başkan GENÇ Amasyaspor’u Bıraktı

İki yıldır Amasya1968 Spor kulübü başkanlığını gerçekleştiren Metin Genç istifa etti.  Amasya tarihi geçmişi ve konumu itibarıyle ülke sınırları dışına çıkmış bir şehzedeler şehri. Bu şehrin geçmişini, var oluş sebebini ve ülke adına önemini bilmeyenlerin, kişisel meselelerini Amasya sathına çekme konusundaki nafile çabaları asla hedefine ulaşamaz. Tarihin akışını değiştiren bu şehrin spor alanında da fikstürleri değiştiren konuma gelmesi de hiç zor değildir. Yeter ki bu şehrin yöneticileri ve halkı buna gönülden inansın yeter.

Amasya yılların vermiş olduğu dolu dolu bereketli geçmişiyle temelinde sağlam bir kök oluşturmuştur. Bu kök yeni filizlerle daha da güçlenir ve daha da geniş alanlara kök salar. Bu konuda Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI zaten bereketli toprağa yeni tohumlar ekmiştir. Bu tohumların tomurcuklanıp başak salmasına az bir zaman kaldı. Amasya Belediyespor ve Amasya1968 Spor Kulübü dirayetli ellerde hakettiği yere en kısa zamanda ulaşacaktır. Bu konuda Başkan Sarı'nın sözü olduğunu herkes biliyor. Lakin bu sözün başkan Sarı tarafı her zaman işlerliğini koruyor, diğer yandan Amasyalı diğer iş ve siyaset adamlarının da bu söze eşlik etmesi gerektiği de aşikardır.

Metin Genç azim,inanç ve heyecanla Amasyaspor için elinden geleni yapmaya gayret ettiğini, bazı nedenlerle hedeflerinin sekteye uğratıldığını belirtiyor. Bakalım Amasyalı ve Amasyaspor taraftarları bu konuda neler düşünüyor. Bakalım yakın zamanda gerçekleşecek kongre Amasya'da sporun geleceğini nasıl etkileyecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 13:18

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 11 ay Önce

Amasyasporu ve metin genci kendi kaderine bırakpita onun aleyhinde türlü türlü oyun onayan karaktersizler metin gencin klübü bırakmasını istiyor metin genç de onlara direniyor olay bu

SIRADAKİ HABER