2.Lig Play off Maçları Tamamlandı...

Hentbol 2. Ligine çıkmak için 6 takım kıran kırana Amasya’da mücadele etti. Tamamlanan karşılaşmalar sonucu 2 takım Çaykur Rize Spor Kulübü ve Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübü 2.lige yükseldi.

2.Lig Play off Maçları Tamamlandı...

Hentbol 2. Ligine çıkmak için 6 takım kıran kırana Amasya’da mücadele etti. Tamamlanan karşılaşmalar sonucu 2 takım Çaykur Rize Spor Kulübü ve Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübü 2.lige yükseldi.

Amasya Kapalı Spor Salonunda 21-25 Ekim tarihleri arasında Hentbol 2. Lig play off karşılaşmaları oynandı. Play off mücadelesine Sivas Gençlik ve Spor Kulübü, Çaykur Rize Spor Kulübü, Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübü, Ankara Alfa İhtisas Spor Kulübü, Kayseri Festival Halk Dansları Spor Kulübü ve Amasya 22 Haziran Hentbol Spor Kulüpleri katıldı.

Kıran kırana geçen karşılaşmalar sonucu Çaykur Rize Spor Kulübü ve Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübü 2. Lige yükseldi.

Son karşılaşmada Çaykur Rize Spor Kulübü ile Sivas Gençlik ve Spor Kulübü karşı karşıya geldi. 23-23 berabere biten karşılaşmanın ardından Çaykur Rize Spor Kulübü soyunma odasında büyük sevinç yaşandı. Hentbol 2. Ligine yükselen Çaykur Rize Spor Kulübü Antrenörü Hüseyin Demirci, “Çocuklarla birlikte 15 gün kala bu Rizespor bize sahip çıktı. Çaykur Rizespor olarak takım kurduk. 20 antrenmanla buraya geldik. Çocukları tebrik ediyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Buradan grup birincisi olarak 2. Lige çıktık.” Dedi.

Çaykur Rize Spor Kulübünün bir diğer antrenörü Oğuzhan Beker, “Çaykur Rize Spor’umuzu en iyi yere götürebilmek için tekrardan bir yola çıktık. Çocuklarımızla beraber 15 gün kala çok iyi bir çalışmayla birlikte ve sonunda da şükürler olsun ki 2. Lige birinci olarak çıktık.” Dedi.

Çaykur Rize Spor Kulübünün Kaptanı Bedirhan Ofluoğlu, “maç oldukça iyiydi, karşı takımda hatalar yaptı, bizde hatalar yaptık. Berabere kaldık ama gruptan bir çıkmayı başardık. Buradan başta kulübümüze, Çaykur Rize Spor’a, yanında hocalarımıza teşekkür ediyorum. Kısa zamanda çok büyük işler başardığımızı düşünüyorum. Formanın hakkını verdik artık 2. Ligdeyiz. İnşallah oradan da bir üst tura çıkacağız.” Diye konuştu.

5 gruptan birinci ve ikinci takımlar 2. Lige çıkarken, en iyi üçüncülerden de 2 takım hentbol 2. Ligine yükselecek.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28