SMA Hastası Kürşat Ömer Hayatını Kaybetti...

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan Nesibe ve Seyhattin Gece çiftinin Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası Kürşat Ömer Gece hayatını kaybetti.

SMA Hastası Kürşat Ömer Hayatını Kaybetti...

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşayan Nesibe-Seyhattin Gece çifti, oğulları Kürşat Ömer’i 3 aylıkken hareketlerindeki yavaşlık nedeniyle doktora götürdü. Kürşat Ömer’e SMA Tip 1 teşhisi konulmuştu.

Kürşat Ömer’in sağlığına kavuşabilmesi için gen tedavisi olması gerekiyordu. Gece çifti de oğullarına ABD’de 2 yaş altı SMA hastalarına uygulanan 2,1 milyon euroluk gen tedavisini yaptırabilmek için yardım kampanyası başlatmıştı.

Oğlum zamanla yarışıyor, çocuğumun zamanı yok diyen aile  hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekledi. Kendileri günlerce hatta geceler boyu sosyal medyadan çocukları için umut olmaya çalıştılar. Ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Yüreği güzel insanların yardımlarıyla meleğimiz iyileşecek diye ümitle azimle yürüdüler. Lakin olmadı, oğullarına, Kürşatlarına nefes olamadılar. Kendi nefeslerini verdiler, çevrelerinden nefes istediler. Olmadı, yetiştiremediler ve Kürşat Bebeğin minicik ciğerleri daha fazla dayanamadı.

Mekanın cennet olsun Kürşat Bebek..

Sen bir melek olarak giderken, geride bazılarına anne ve babalık dersi verecek değerler bıraktın. Allah senin gibi evlatlarına kol kanat geren anne ve babalara uzun ömürler versin

Sizlere de Rabbim Sabır ve sağlık versin örnek anne baba....

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 10:41

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER