Şehzadeler Şehri’nde Bir Acayip Durum

Türk Devleti ve onu oluşturan MİLLET ve o milletin oylarıyla bir şehrin BAŞKAN’lığını kazanmış MİLLET’in tercihi…

Şehzadeler Şehri’nde Bir Acayip Durum

Devlet her alan da kendini yaptıklarıyla milletine gösterir. Yıllarca süregelen  ‘’Devlet Anlayışı’’ teamülü bunu gerekli kılar.

Asırlardır Türk Milleti Devlet Teamüllerini her daim azimle uygulamaya koymaya çalışmıştır. Gerektiğinde bu teamüllere uymayanların, ülke yönetimindeki zat'ın kardeş dahi olsa cezasını vermiştir.

Birkaç gündür Amasya’da bu konuya dahil bir durumun sosyal medya da geniş yer bulduğunu hepimiz görüyor ve izliyoruz. Bu konuda vatandaş olarak tepkili olmak en doğal bireysel haktır. Biz gazeteci kimliğinde olanlarında konuya aydınlık getirmek en tabii davranıştır.

Nedir peki böyle bir durumun ortaya çıkma nedeni ?

Efendim Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefettin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi açılışına tüm ilçe belediye başkanları davet edilirken,  Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI davet edilmemiş.

Burada büyük bir kasıt var…

Amasya’da en küçük bir mekan açılışına dahi Başkan Mehmet Sarı davet ediliyor ve kendileri de iştirak ediyorsa, bir Üniversite Hastanesi’nin herhangi bir biriminin açılışına Salgın döneminde göstermiş olduğu takdire şayan çalışmalarıyla en başta davet edilmesi gereken başkan Sarı olmalıydı.

Burada kasıttan ziyade ‘’Cumhur İttifakı’nda mevcut duruma zarar verilmesin’’ diye talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavsiyelerine de uyulmamıştır.

Her ne bahane üretirlerse üretsinler, burada çok büyük bir yanlış yapılmıştır. Hata demiyorum özellikle altını çiziyorum ‘’yanlış’’ yapılmıştır.

Bu yanlışı düzeltmek, yanlışı yapanların ivedilikle çözmesi gereken önemli bir meseledir.

Çünkü Devlet Teamülleri gereğini de devlet yapmalıdır…

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 10:20

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28