Radyocu Emrah AY Kovid19'dan Hayatını Kaybetti

Radyo camiasının önemli isimlerinden programcı ve şiir yorumcusu olan Emrah Ay, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle vefat etti.

Radyocu Emrah AY Kovid19'dan Hayatını Kaybetti

Hafta içi yayınlarıyla birçok radyoda program yapan Emrah Ay uzun süredir yeni tip koronavirüs tedavisi görüyordu. İlk 6 gün çok önemli sorun yaşamayan, 7. gün itibarıyla solunum ve sırt ağrısı ile hastaneye kaldırılan Emrah Ay 14.05.2021 Cuma sabahı hayata gözlerini yumdu.

Emrah Ay ile görüştüğümüz de hastalığın normal seyrettiğini, hafif sırt ve eklem ağrıları birazda öksürüğü olduğunu belirtmişti. Sadece vücudunun bitkin ve uyumak istediğini belirtmişti. Kısa zamanda inşaallah Radyo Ekin'de mikrofonuma döneceğim Allah'ın izniye demişti.

Lakin Emrah AY'ın 4 Mayıs tarihli sosyal medya hesabında paylaştığı not çok dikkat çekmişti. Bu notu gazeteci Bülent Çavuşoğlu haberinde dile getirmişti.

Gazeteci Bülent Çavuş'un haberine göre vefatından önce Emrah Ay, 4 Mayıs tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hastalığı ağır geçirdiğini belirterek, "Bu hastalık sadece vücudunu değil ruhunu da perişan ediyor, her gece rüyanda kendi cenazeni defnediyor sabah uyandığında sosyal medyada yakınen tanıdığın bir dostunun acı haberini alıyorsun ne yapın ne edin yakalanmayın ben belki de ayakta atlattım diyenler öyle bir seçeneği olan bir hastalık değil bu dağ gibi beni devirdi bugün biraz daha iyiyim 8 gündür her gecesi kabir azabıyla geçen bu laneti Allah’ın izniyle atlatacağım.... Bu hastalığı üreten yayan bundan haberdar olup bu işin içinde her kim varsa Rabbim Tüm ırkını helak etsin" ifadelerine yer vermişti.

Emrah Ay evli ve iki çocuk babasıydı. 35 yaşında hayata veda eden Emrah Ay'ın cenazesi radyocu dostlarının omuzlarında ebedi istirahatgahına defnedildi.

Merhuma Allah'tan rahmet diler, kederli ailesi ve radyo camiasına da başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner25

banner30