Mübadil Oldum Kitabının Yazarı Gülcan Erdem Vefat Etti

Mübadil Oldum isimli kitabı ile 1924 muhacirlerinin hayatlarını romanlaştırarak anlatan yazar Gülcan Erdem evinde beyin kanaması geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştı. Erdem yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata veda etti.

Mübadil Oldum Kitabının Yazarı Gülcan Erdem Vefat Etti

Amasya Taşova Hacıbey nüfusuna kayıtlı yazar Gülcan Erdem 1924 yılında mübadele yolu ile Yunanista'dan Türkiye'ye yerleşen muhacirleri anlattığı romanı Mübadil Oldum  kitabıyla tanınıyor.  Ardından  Ayrılık Olmasaydı adıyla kaleme aldığı romanıyla mübadele serisine devam etti. Erdem 3. kitabını hazırlıyordu.

Yazar Gülcan Erdem 19/04/2020 günü  evinde beyin kanaması geçirerek Karşıyaka medikal park Hastanesi yoğun bakımına yatırılmıştı . O günden şu ana dek hayati tehlikesi ne yazık ki devam etmekteydi. Doktorları hergün  sağlık durumu hakkında yakınlarına bilgi vermektei her an bir umut ışığı beklemekteydiler. Hayata ve hayat İle ilgili herşeye büyük bir şefkat , sevgi , saygı ve cesaret ile yaklaşan yazar Gülcan Erdem  bu mücadeleyi kazanamayarak 75 yaşında 22  Mayıs 2020 Cuma günü saat 04.30’da hayatını kaybetti. 

Can ve Tan Erdem’in anneleri  Erdem’in cenazesi 22 Mayıs Cuma günü İzmir Foça’da kılınacak cenaze namazının ardından Foça kabristanlığında toprağa verilecek.

Kıymetli yazarımıza Allah'tan rahmet kederli ailesi ve hemşehrilerimize başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 12:39

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
salim
salim - 1 yıl Önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner25

banner30

banner33