Kılıçdaroğlu CHP’de Başarısızlığın Nedeni …

Partisinin kuruluş yıldönümünde konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu  uzun süre iktidara gelememeleri ile ilgili bir özeleştiri yaptı. Dinlerken acaba Amasya 24.dönem vekili Ramis Topal'dan mı bahsediyor diye düşündük.

Kılıçdaroğlu CHP’de Başarısızlığın Nedeni …

Bunun kabahati vatandaşta değil bizde diyen Kılıçdaroğlu, köy köy gezmezseniz, vatandaşın sofrasına oturmazsanız, Ankara’da konuşup vatandaş bana oy verir derseniz bu iş olmaz.  Gezeceksiniz, vatandaşın sofrasına oturacaksınız, derdini dinleyeceksiniz.

İşte bu sözleri dinlerken  24.dönem CHP Amasya Milletvekili Ramis TOPAL’dan mı bahsediyor diye düşünenler olmuştur. Ramis TOPAL’ın  Amasya’da gezmediği köy, kasaba,mezra ve aile kalmamıştır. Hayat sürdüğü İstanbul’da ise ofisini ziyaret etmeyen Amasyalı hemşehrisi yoktur. Hemde taraflı tarafsız herkesin gönlünde olan bir isim Ramis TOPAL…

İstanbul’da hangi Amasyalı’nın düğün, nişan yada etkinlği olsun, bilin ki Ramis Topal mutlak surette oraya uğrar. Bu sadece yaşadığı İstanbul ile sınırlı değil, Amasya’da dahi aynı dengeyi tutturan bir isim Ramis Topal..

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yukarıda bahse konu olan konuşmasını yaparken, şahsen ben Ramis Topal gibi olun diyecek diye hep bekledim. Bu beklentiyi arzu ederken de acaba sayın Kılıçdaroğlu bu eksiklikten bahsederken Ramis Topal gibi bir değeri neden tekrar aday göstermedi diye de düşündüm.

İşte böyledir siyaset siz doğru olursanız yanlış yapılan bir durum sizi ilerleyen zamanlarda ödüllendirecektir.

Tıpkı koskoca CHP’nin Genel Başkanı tarafından başarısızlıktan dem vurulurken akıllara doğru olanların yansıması gibi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 10:15

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa Mısırlı
Musa Mısırlı - 1 yıl Önce

Zeçim anında Amasya'da parti üyeleri veya delegeler kendi öz değerlerine sahip çıkamadıysa Gn.Başkan ne yapsın?,Amasya'nın bir çoksorunlarıyla yakında ilgilip meclise gündemine taşıyan Ramis bey gibi saygın
değerlerimize öncelikle hemşerimizin sahip çıkması gerekiyor...

SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25