Huzur Partisi Patent'e Takıldı

Ali Babacan’ın kuracağı partiye ‘Huzur Partisi’ ismini vereceği konuşulurken, bir iş adamı bu ismin patentini alarak partinin kurulmasına engel olmaya çalıştı.

Huzur Partisi Patent'e Takıldı

Geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden istifa eden Ali Babacan daha istifa sözleri bir çok yerden duyulmadan yeni bir parti kurma çalışmalarına başladığı iddia edilmiş ve partinin isminin e hazır olduğu söylentileri hızla yayılmıştı. Peki 18 yıl bir partinin en önemli yerlerinde söz sahibi olan bir vekil neden istifa etti ve daha istifa haberleri soğumadan yeni bir parti kurma telaşına düştü. Hem de kuracağı partinin ismi de hazır olduğu söyleniyordu.

İşte hazır olan bu parti ismi ''Huzur Partisi'' olarak kamuoyuna ve sosyal medyaya yansıdı. 

Yerel bir gazete bu konunun hiç de öyle olmadığını, bu parti isminin patent başvurusunun nisan aylarında yapıldığı haberini duyurdu. Acaba doğrumuydu, Huzur Partisi isminin patenti Ali babacan'dan önce İstanbul'da Medical Sektöründe bir işadamı Şükrü Derici tarafından mı alındı.

Derici, yaptığı açıklamada Huzur Partisi ismini, partinin kurulmaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ali Babacan’ın birleşmesi için aldığını aktardı.

Farklı bir gündeme gelmesi durumundan onu da alabileceğini bildiren Derici, “Bu parti kurulmasın diye ben bu ismi aldım. Reisi sevdiğim için yaptım. Particilikle, Ali Babacan’la benim bir işim yok. Ben devletini milletini seven bir adamım, kimsenin adamı değilim yani. Devlete bir faydamız olsun istedim, bunlar birleşsinler diye, en azından bu partiyi kurmasınlar diye böyle bir şey yaptım. Farklı bir isim alınsa yine yaparım, onlar bir araya gelsin diye”  dedi.

Çok partili dönemden çok çektiklerini ve Erdoğan ile Babacan’ın küsmemesi için önlem aldığını dile getiren Derici, “Sadece sevdiğimden dolayı, dedim ki bunlar birbirine küsmesin, darılmasın, ben önlem alayım. Yarın öbür gün Babacan gelse bana, derim ki ne işin var parti ile gidin reis ile anlaşın. Biz çok çektik 2-3 partili dönemden. Herkesin hataları vardır” diyerek sözlerine son verdi. 

Evet Ajans Urfa böyle bildirmiş. Biz Amasya'nın Sesi olarak bu durumu Amasyalı iş adamımız ile görüşerek neden yapıldığının detaylarıyla sizlere aktaracağız.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25