CHP Amasya 23 Nisan İçin Çelenk Koydu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında CHP Amasya İl ve Merkez İlçe Başkanlığı üyeleri ile birlikte Çelenk sunumu ve basın açıklamasında bulundu.

CHP Amasya 23 Nisan İçin Çelenk Koydu

23 Nisan 1920, ülkemizin bağımsız ve özgür bir ülke olduğunun ilanı, milletimizin egemenliğini ve geleceğini kendi eline almasının başlangıcı, emperyalist devletlerin tutsaklığından kurtuluşunun ve Modern Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun başlangıcı olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Millî Mücadele kahramanlarımızın büyük mücadeleler vererek 99 yıl önce bugün açtığı Gazi Meclisimiz, milli egemenlik temelinde, laik, demokratik ve çağdaş Cumhuriyetimizin sembolü ve teminatıdır.

Büyük Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmesi, Cumhuriyeti ve Cumhuriyetimizin aydınlık geleceğini çocukların kuracağına olan inancıydı. Bizler, milletin egemenliğini, bir kişiye, bir zümreye veya Saray’a devretmeye çalışan siyasi akla karşı Büyük Atatürk’ün ve şehitlerimizin bizlere bıraktığı Cumhuriyetimize ve kurucu değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Herkes bilsin ve emin olsun ki, başta köklü bir cumhuriyetçi geleneği olan Amasya halkı olmak üzere, Cumhuriyetin savunucusu halkımız, bugün dünden daha kararlı ve güçlüdür. 23 Nisan’ın verdiği sorumlulukla Cumhuriyete, demokrasiye, adalete, insan haklarına sahip çıkacağız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradenin temsil edildiği yüce bir yerdir. “Cumhur ittifakıyla” cumhurun iradesini gasp edenler şunu asla unutmamalıdır ki; Türk halkı kendi iradesini hiç bir zaman bir yerlere teslim etmeyecektir. Millet iradesinin üzerinde başka irade tesis etmeye çalışanlar, bu uğurda çaba gösterenler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Meclis Başkanımız, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin, milli egemenliğin sembolü olan Meclisimizin ve çocuklarımızın geleceğine adanmış mutlu yıllar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 01:38

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25