8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi yaptığı açıklamada şunları söyledi; “8 Mart; Dünya Kadınlarının taleplerini birlikte daha ..

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi yaptığı açıklamada şunları söyledi; “8 Mart; Dünya Kadınlarının taleplerini birlikte daha gür haykırdıkları, kendilerini toplumda eşit bir birey olarak yok sayan çağdışı zihniyetlere karşı çıktığı, kadını sömüren, aşağılayan, yok eden sistem ve zihniyetlere karşı omuz omuza mücadele verdiği gündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, Dünya’nın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlarımıza tanınmıştır. Kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler aynı zamanda Dünya’da ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir.

Kadınlarımızın hayat içerisinde karşılaştığı sorunların ortadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve kattıkları değerlerle anıldığı bir Dünya özlemiyle; bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25