Suluovalılar Derneği'nden Ramazan Yardımı

İstanbul Suluovalılar Derneği Ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere desteği unutmadı.

Suluovalılar Derneği'nden Ramazan Yardımı

Ramazan ayı merhamet,yardım ve dua ayı olduğu sadece sözde kalmamalı...Bu konuda sözü icraate dökmek gerekir. Özellikle sivil toplum kuruluşları bu konuya öncülük etmeli. Türk tarihine baktığımızda her zaman toplum içinde yardımlaşmayı ön gören gelenekler devam etmiştir. Bu gelenekler günümüze kadar farklı şekillerde devam etmiştir. İşte Ramazan ayı erzak yardımı da bu güzel geleneklerimizden bir tanesidir.

Her ramazan ayında belli kurumlar ve dernekler bu geleneği en güzel şekilde devam ettirmeye gayret gösteriyor. İstanbul Suluovalılar Derneği bu geleneği yaşatmaya çalışan güzide derneklerimizden bir tanesi. Dernek Başkanı Sezgin Aksoy, yardım erzaklarının fazlalığını görünce yüzündeki tebessüm daha da artıyor. Kendisine sorduğumuzda, insanı en mutlu eden şey başkalarının mutluluğuna vesile olabilmektir, diye konuştu. Bizlerde bir nebze başkalarının mutluluğuna mutluluk katabilmişsek ne mutlu diye konuştu.

Dernek yöneticisi ve Eyüp Kafe parkkaradeniz işletmecisi Lokman Gümüş ise, en güzel yardım erzak yardımıdır. İnsanlara kapalı usulde ve açık alanda verilmediğinden daha bir makbule geçer diye konuştu.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28