Sultanbeyli Amasyalılar Derneği Geleneksel iftar yemeği geleneğini sürdürdü.

Birlik beraberlik mesajı verildiği iftar programında Amasyalı hemsehriler yoğun katılım gerçekleştirdi.

Sultanbeyli Amasyalılar Derneği Geleneksel iftar yemeği geleneğini sürdürdü.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, "Amasya kökenli hemşehrilerim, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu programı organize eden kıymeti dernek başkanımız Seyhan beye ve yönetimine teşekkür ediyorum. Siz değerli hemşerilerimizi, bu davete icabet ettiğiniz içinde teşekkür ediyorum. Özellikle Amasya'dan Milliyetçi Hareket Partisi kıymetli il başkanlarına, çok değerli Tokat Milletvekili MHP İlçe Başkanı, Meclis üyelerimize, değerli STK temsilcilerine teşekkür ediyorum" dedi

Keskin, "Allah sizlerden razı olsun"

Selamlama konuşmasının ardından sözlerine devam eden başkan Keskin," İttifak olarak büyük destek verdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Bir teşekkürüde Cumhur İttifakı adayımız Binali Yıldırım'a verdiğiniz büyük destek için ediyorum. 23 Haziran'dada bu desteğinizi bekliyoruz. İnşallah 23 Haziran'da da Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım beye tekraren güçlü bir destek vereceğiz. Rabbim sizlere huzur içerisinde bir Ramazan eylesin" dedi.

 

"BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN"

Sultanbeyli Amasyalılar Dernek Başkanı Seyhan Yaban, "Birlik, beraberlik, paylaşmayı artırmak, akrabalık ilişkilerini yüceltmek adına bugün iftar programımızı yerine getirdik. Şehzadeler şehri Amasya'da da, bayramın ikinci günü Amasyalılar olarak orada da bütün akrabalarımızla, dostlarımızla, eşlerimizle beraber buluşacağız. Şuan ki olduğu gibi oraya güçlü bir şekilde bir araya gelerek, üç bin, beş bin kişiyle beraber birlikte olacağız. Son zamanlarda dernekler üzerinden bir algı operasyonu yapılıyor. Biz buna karşıyız. Her zaman dediğimiz gibi cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım beyin yanındayız. Bunu burada da beyan etmek istiyorum" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya İl Başkanı Erhan Demir, "Bu güzel iftar programında bizleri bir araya getiren, derneğimize teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Malumunuz 31 mart yerel seçimlerinde cumhur ittfakına bağlı olarak adaylarımızı çıkarttık. Ben inanıyorum ki Cumhur İttifakının ruhuna sadık kalmaya devam edeceğiz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, " Biz de bugün iftarımızı sizinle birlikte açtık. Bunun huzuru ve mutluluğu içerisindeyim. Konuşmama başlamadan önce her birinize ayrı ayrı Cenabı Allah'tan sadece bir ay değil bir ömür boyunca evinizde, Ramazan ayının Rahmetini ve bereketi huzurunu ve kardeşliğini nasip etsin. Bugün bildiğiniz üzere 19 Mayıs'ın yıldönümü. 19 Mayıs 1919'un tam olarak ülkemizin koruma mücadelesini yüzüncü yıl dönümünde, düşündükleri tek şeyin bir baştan bir başa işgal edeceklerine inandığını, ezanı susturacakları vakit, Anadolu'nun hamurundan o yoğurulmuş insanları yürekleriyle Anadolu'nun bağrına, samsuna ayak basarak bu işgali önlemiş oldular. 100 yıldır haysiyetimize, namusumuza dil uzatanlara dedik ki, anadolu bizim vatanımız biz burada değil 100 yıl, 1000 yıl yaşayacağız.

 

23 Haziran'da tekrarlanacak bir seçime gidiyoruz. Aylardır biz bir beka sorunu var, beka meselesi var derken, bizi ciddiye almayanlara tekrar hatırlatıyoruz. Biz bu beka sorununu 15 Temmuz da gördük. Sizlerle aynı seccadeye baş koyduğunu söyleyerek sizleri aldatan bu kişiler sizin vergilerinizle alınmış silahları sizlere doğrultular. O gece ülke uçurumun kenarına geldi. Bizim güzel abilerimizin, ablalarımızın, evlatlarımızın, yavrularımızın kendilerini tankların önüne atmasıyla bu ülke uçurumun kenarından döndü. 15 Temmuz'da uçurumun kenarından aldığımız ülkemizi, tekrar uçurum kenarına atmak için bir alan arıyorlar. Eşkiya sürüsünü besletecekleri bir alan arıyorlar. Şimdi diyorlar ki kazanamadıklarını gördüklerinde istanbul seçimini iptal ettirdiler. Bizde diyoruz ki, İstanbul'da üsulsüzlükler tespit edildi ki seçim iptal edildi.

 

İstanbul ana karargahtır. Peygamber efendimizin asırlar önce müjdelediği bir şehir olan İstanbul'u bırakmayacağız. 15 Temmuz da ülkemizin üzerine bomba yağdıranlara fırsat vermeyeceğiz. Çevrenizde kim varsa hatır koyacak 23 Haziran seçimlerini bir kader oylaması olduğunu hatırlatacaksınız. Bizler anadolu çocukları olarak yüzümüzü kıbleden başkasına dönmüyoruz, Allah'tan başkasına dönmüyoruz. Benim güzeller güzeli Amasyalı hemşehrilerime güveniyorum. Hepinizi Cenabı Allah'a emanet ediyorum. Saolun var olun" dedi.

  

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25