OKA Nisan Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Kısa adı OKA olan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı yönetim kurulu Nisan ayı toplantısı, Vali Dr. Osman Varol başkanlığında Çorum’da gerçekleştirildi.

OKA Nisan Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Kısa adı OKA olan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı yönetim kurulu Nisan ayı toplantısı, Vali  Dr. Osman Varol başkanlığında Çorum’da gerçekleştirildi. 

Toplantıya Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Samsun Valisi Osman Kaymak, Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı katıldı.

OKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Dr. Osman Varol yaptığı konuşmada  “Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemiz, başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle iş birliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 yılı nisan ayı yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyor.

Bilindiği üzere 31 Mart tarihinde yapılan mahalli seçimler sonucunda Amasya, Çorum Samsun ve Tokat illerimizden kalkınma ajansı yönetim kurulumuzun üyesi olarak görev yapacak olan il belediye başkanlarımız ve il genel meclisi başkanlarımız halkımızın oylarıyla belirlenmiştir. Seçilen bütün belediye başkanlarımıza ve il genel meclisi başkanlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını ve üstün başarı dileklerimizi ifade ediyoruz. Ayrıca, bu vesile ile bugüne kadar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölgesel gelişme amacıyla yürüttüğü çalışmalara katkı sağlamış olan önceki ve mevcut görev yapan tüm yönetim kurulu üyelerimize verdikleri katkılar için teşekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte ajansımızın bölgemizin gelişmesine yönelik yapacağı çalışmalarda başarılar diliyorum.

Bu toplantımızda kalkınma ajansımız tarafından 2018 yılından beri uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında ajansımız eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlayabilecek diğer çalışmalar ve yeni uygulamaya konulması planlanan mali destek programları hakkında istişareler yapacağız. Bugün toplantımızda ayrıca uygulanmakta olan fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan yatırım destek ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir.

Son olarak, bu toplantı vesilesiyle yönetim kurulu toplantımıza katılan sayın valilerimize, belediye başkanlarımıza, il genel meclisi başkanlarımıza, ticaret ve sanayi odası başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Çorum valimize ve belediye başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve kalkınma ajansı yönetim kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” Diye konuştu.

 

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25