“Bu topraklarda yaşayan herkesin Atatürk'e minnet borcu vardır”

Türk Büro Sen Amasya Şube Başkanı Muammer Tufanoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan panelde konuşan Andreas Tzortis isimli şahıs, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmiştir dedi.

“Bu topraklarda yaşayan herkesin  Atatürk'e minnet borcu vardır”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tufanoğlu, “İstiklal savaşımızın üstünden 100 yıl geçmesine rağmen bu hezimetin yarasının hem dışımızdaki hem de içimizdeki düşmanlarda bütün sıcaklığı ile kanadığını ortaya koymaktadır” diyen Genel Başkan Kahveci, “Biliyoruz ki, bin yıl da geçse Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bu haçlıların içindeki yangın soğumayacaktır. Bizler ise Atatürk’ün izinden ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Başkan Önder Tufanoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ömrü cephelerde haçlı ordusuyla mücadele ile geçmiş, son haçlı saldırısını püskürtmüş ve bu müptezelin atalarını denize dökmüş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hem İslam dünyasının hem de tüm mazlum milletlerin en önemli kahramanlarından biridir. Yunan artığı, İngiliz kırması, Lawrence bozması bu haçlı zihniyetinin Atatürk’e olan kini, ulu önderin bu alçaklara nasıl bir darbe vurduğunu, kazandığı zaferlerin nasıl içlerine oturduğunu, üstünden 100 yıl geçmesine rağmen bu hezimetin yarasının hem dışımızdaki hem de içimizdeki düşmanlarda bütün sıcaklığı ile kanadığını ortaya koymaktadır.
Dedeleri İzmir’de denize dökülmüş bu haçlı kırıntılarının hezeyanlarını anlamak bir bakıma mümkündür. Ancak, bu zihniyetin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, adı üniversite olan bir kurumda ağırlanması, ağzından salyalar saçarak devletimizin kurucusuna hakaretler yağdırılırken, orada bulunan güruhun ve üniversite yönetiminin bu duruma sessiz kalması kabul edilemez.
57 yıllık kısacık ömründe Arnavutluk, Trablusgarp, Balkanlar, Çanakkale, Kafkasya, Sakarya, Dumlupınar gibi nice cephelerde haçlı orduları ile göğüs göğüse çarpışan, vatan topraklarını düşman işgalinden kurtaran ve bizlere bu devleti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bu topraklarda nefes alan her canlının minnet borcu vardır.
Biliyoruz ki, bin yıl da geçse Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bu haçlıların içindeki yangın soğumayacaktır. Bu bakımdan, bizler içimizdeki ve dışımızdaki hainlerin mutlu olmaması adına, milletimizin bekasına sahip çıkacak, devletimizi ilelebet yaşatacak ve Atatürk’ün izinden ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 18:02

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28