Bağcılar'da Amasyalılar Parkı Hizmete Girdi

İstanbul Bağcılar Belediyesi tarafından Amasyalılar adına Amasya İl Derneği Başkanı Mehmet Parlak 'a tahsis edilen Nafiz Hafize Hançerli Parkı hizmete başladı.

Bağcılar'da Amasyalılar Parkı Hizmete Girdi

İstanbul'un en kalabalık semtlerinden Bağcılar'da artık Amasyalıların her türlü etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri bir alan mevcut. Bağcılar Belediyesi'ne ait park alanı Amasya İl Derneği  başkan Mehmet Parlak  tarafından işletilecek. 

Yıllardır İstanbul'da yaşayan Amasyalılar'ın her daim akıllarında ve sohbet anlarında konuşulan '' Neden İstanbul'daki Amasyalılar Belediye adına işletilen parklardan yer alamıyor'' ? sorusuna olumlu bir yanıt bulundu. Geniş bir alana sahip park alanında çocukların rahat ve özgürce oynayabileceği oyun alanları, yaşlı ve engellilerin rahat dolaşabilecekleri gezi alanları ve oturma yerleri. Havuz başında semaver çayı keyfi, kahvaltı ve yemek çeşitleriyle zengin mutfağa sahip olan park alanında yeşilliğin ön planda olması ise park alanına ayrı bir güzellik katmış durumda.

İşletmenin Amasya İl Derneği adına başkan Mehmet Parlak'ın hizmetine sunulması sonrası halkın da eskiye oranla daha bir parka akın etmesi gözden kaçmıyor. Birçok vatandaş parkın eski hali ile yeni hali arasında büyük fark olduğunu anlatması bizleride son derece memnun etti. Dileriz ki bu tür kamu alanlarına ait yerlerin Amasyalıların elinde beğenilen duruma gelmesi ilerisi için daha geniş imkanlara kapı açılacağı anlamına geliyor.

İşletmeyi işletecek olan Amasya İl Derneği Başkanı Mehmet Parlak ise konuya farklı açıdan bakıyor. Hizmet alanına pozitif bir yaklaşım getirdiğini, bu hizmet alanlarının daha da genişlemesi için hep birlikte olumlu adımlara destek verilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Tabi bu çizgiyi çizerken de hayli dertli Mehmet başkan, olumsuz ve gereksiz eleştirilerin kulağına gelmesi başkanı son derece mutsuz etmiş. Ne diyelim bizlerde başkana motivasyonu düşürmeyelim, olumlu ve pozitif hareketlere devam edelim diyerek parkı karış karış gezdik. 

İstanbuldaki Amasyalıların Sesi olmaya gayret gösteren Amasya'nın Sesi ve İkiyaka Haber Gazetesi olarak haber  objektifimizi bu defa Bağcılara Nafiz Hafize Hançerli Park  alanına çevirdik ve geniş incelemeler yaptık. Amacımız İstanbul'da nerede Amasyalı varsa oradaki olumlu ve güzel olayları sizlere iletmeye gayret göstermektir.  Hiçbir negatif durum gözetmeksizin artıları biriktirip pozitif düşünceye katkı sağlamak tek amacımız. Unutmayalım ki güzellikler paylaşıldıkça artar. Umarız böylesi alanlar çoğalır ve çoğalan her alan Amasyalıların büyük kentlerdeki gücünü ortaya koyar.

  

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 00:08

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun çok sevindim Amasyalı olara Bağcılar'da örnek bir Park oluruz hangi mahallede Park ben 20 sene oturdum Yavuz da mah sinde İst gelince inşAllah nasıp olur çay içmek tekrar hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28