Amasya Alperen Ocakları'nda Görev Değişimi

Amasya Alperen Ocakları İl Başkanı Engin Keşoğlu, görevini Yavuz Kavak'a devretti.

Amasya Alperen Ocakları'nda Görev Değişimi

Keşoğlu , Amasya Alperen Ocaklarında düzenlenen devir teslim töreninde, Horasan'da Hoca Ahmet Yesevi'nin temellerini attığı Anadolu'nun, yiğit Alperenleri olduklarını söyledi.

Merhum liderleri Muhsin Yazıcıoğlu gibi her zaman Hz. Muhammed'i örnek aldıklarını dile getiren Keşoğlu, "Şüphesiz davaların en güzeli yüce Allah'ın davasıdır. Bu hak yolda bilerek ya da bilmeyerek gönül kırdığımız olduysa affola." Ben Milletim uğruna adamışım kendimi, Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir. Zulüm Azrail olsa, hep Hâkk'ı tutacağım, Mukaddes dâvâlarda ölüm bile güzeldir  ; ifadesini kullandı. Yeni başkan Yavuz Kavak'a başarı dileyen Keşoğlu, "26  yıldır onurla şerefle  mensubu olduğum Amasya Nizamı Alem Ocakları il Başkanlığı , Alperen Ocakları il Başkanlığı Teşkilatta aldığım deişik görevlerle birlikte zaman zaman ve son olarak  4 yıldır da yürütmekte olduğum Amasya Alperen Ocakları İl Başkanlığı görevimi tertemiz ellere devretmenin mutluluğunu yaşamaktayım. Her zaman teşkilatımızın yanında ve emrinde olacağım. Şimdiden Yavuz kardeşime yeni görevinde başarılar dilerim. Rabbim utandırmasın." dedi.

Kavakta da Muhsin Yazıcıoğlu'nun emaneti Hac yolunda Karınca misali safımız belli olsun ölürsek bu  davaya hizmet etmeye yolunda öleceğimiz davasıyla devam edeceklerini aktararak, "Yaptığı hizmetlerden dolayı Engin Keşoğlu'na şükranlarımı sunar, bu sancağı düşürmeden bize teslim ettiği için teşekkür ederim. Ben de bu davaya layık bir şekilde yürüyeceğime sizlerin huzurunda ant içerim." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kavak , Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim'i öperek, Keşoğlu'ndan görevi devraldı.

Törene, Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ali Can Kocaman ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüldaşlar katıldı dua ve temenni ile son buldu. Zaman artık fedakarlık zamanı değil, kendini feda etme zamanıdır.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER