ADEF'den Amasya Tamimi Özel Programı

Amasya Tamimi ve Milli Mücadelemizin 100.Yılı dolayısıyla Amasya Dernekler Federasyonu İstanbul Eyüpsultan Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenledi.

ADEF'den Amasya Tamimi Özel Programı

Eyüpsultan Kültür Merkezi'nde yapılan etkinlğe ilgi fazla olmadı. ADEF Genel Başkanı Saim Diken İstanbul'daki Amasyalı'ları biraraya getirebilmek için ardı ardına kültürel etkinlikler yapsa da bu birlikteliği bir türlü sağlayamadı. Hem STK'lar adına hem de Amasya adına varını yoğunu ortaya koyan Başkan Diken, Mustafa Kemal Atatürk'ün o günlerdeki ami misali başaracağından emin görünüyor.

Bu tür organizasyonlar da  belli isimlerin varlığı gözden kaçmıyor, lakin İstanbul'da yaşayan ve yaşadığı iddia edilen 300-400 bin Amasyalı acaba neden bu tür etkinliklere ilgi göstermiyor. 

Etkinliğe katılan Amasya'nın tanınmış simaları Amasya 24.Dönem Milletvekili Ramis Topal, Körfez CHP İlçe Başkanı Erdem Torun, CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz,Özgür Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Alirıza Ağış ve sivil toplum kuruluşları başkan ve yönetimleri...

Programın dikkat çeken en önemli konusunu tarihi anektodlarla anlatan Dr.Orhan Çekiç ve İzzettin Çalışlar'ın konuşmaları oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 15:53

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28