Amasya Valisi'nden Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, her zaman sağlığımızı emanet ettiğimiz ve koronavirüs salgını sürecinde de büyük gayret ve fedakarlıkla, canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür belgesi verdi.

Amasya Valisi'nden Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Amasya Valisi Masatlı belge töreninde yaptığı konuşmada; sağlık çalışanlarımızın göstermiş oldukları fedakarlıklara, yeri geldiğinde aileleriyle ve çocuklarıyla görüşemediklerine değindi. Bu zorlu mücadele esnasında virüse yakalanıp hayatını kaybeden sağlık personelimizi saygı ve rahmetle anarak kendilerine minnet duyduğumuzu belirtti.

Büyük bir öngörüyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 2019 yılında, koronavirüs salgınından 1 yıl önce, yayımlanan “Pandemik Ulusal Hazırlık Planı” genelgesiyle salgınla mücadeleye hazırlıksız yakalanmadığımızı ve ulusal bir aksiyon planımız olduğunu belirten Vali, en zorlu dönemlerde bile sağlık sistemimizin hiç zorlanmadan tüm vatandaşlarımıza hizmet verebilmesinin bu sayede mümkün olduğunu belirtti.  Cumhurbaşkanımız başkanlığındaki Hükümetimizin salgınla ilgili her tür tedbiri önceden planlayarak aldıklarını, İlimizin de bu mücadelede en başarılı illerden biri olduğunu söyledi.

Tören sağlık personellerine teşekkür belgelerinin verilmesi ve diğer hediyelerin verilmesinin ardından sona erdi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER