Şampiyon Sofuoğlu, Amasya Motosiklet festivaline katıldı

30 şehirden yaklaşık 1000'in üzerinde motosiklet tutkunu Amasya'da 1. Mototeam05 Motosiklet Festivali'nde bir araya geldi.

Şampiyon Sofuoğlu, Amasya Motosiklet festivaline katıldı

30 şehirden yaklaşık binin üzerinde motosiklet tutkunu Amasya'da 1. Mototeam05 Motosiklet Festivali'nde bir araya geldi. Saraydüzü Kışla binası önünde toplanan motosiklet tutkunları, festivale Şampiyon Kenan Sofuoğlu’nun öncülüğünde şehir turu atarak başladı.

Daha sonra Sofuoğlu ve beraberindekiler motor turunun ardından şenliklerin devam edeceği Borobay gölüne geçtiler. 
Burada katılımcılara hitaben Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı bir konuşma yaptı...

Sarı, konuşmada şunları söyledi; "Bana göre dünyada en zor sporların başında motor sporları geliyor. Ehli için kolay olabilir. İşin ehli olan kişilerden biri bugün bizlerle birlikte. Ülkemizde ve dünyada motor sporu tutkunlarının örnek aldığı kişi. Motosiklet denince ilk akla gelen şahsiyet. Adı neredeyse motosikletle birleşmiş olan Sayın Kenan Sofuoğlu da şenliğimizin şeref konuğu. Motor sporları dalında ulaşmadığı başarı kalmadı. Türkiye, Balkanlar, Avrupa, Dünya şampiyonlukları saymakla bitmez. Katıldığı yarışmalarda ay-yıldızlı bayrağımızı defalarca göndere çektirdi. İstiklal Marşımızı göğsümüzü gere gere bütün dünyaya dinletti. Motor sporlarında gösterdiği başarıyla hepimizin göğsünü kabarttı. Bildiğiniz üzere Sayın Kenan Sofuoğlu aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi. Motor sporuyla uğraşan arkadaşlarımızın TBMM’deki abisi. Sakarya Milletvekilimiz Sayın Kenan Sofuoğlu’na huzurlarınızda bir kez daha hoş geldiniz diyorum.

Gelecek yıllarda da şenliğimizin şeref misafiri olarak görmek istediğimizi ifade etmek istiyorum. Sayın Sofuoğlu’nu aynı zamanda Amasya’nın fahri hemşehrisi ilan etmek istiyorum. Amasya’nın ülkemizde ve dünyada tanıtımında gönüllü elçimiz olmasını teklif ediyorum. Tanıtım iç ve dış turizm açısından önemli. Amasya’mız tanındıkça iç ve dış turizmden aldığımız pay artacaktır. Geçen yıl Amasya’mıza gelen turist sayısı 700 bine yaklaştı. Gelen kişilerin ancak yarısı Amasya’da konakladı. Bu bizim için yeterli değil. Bizim Amasya’da birkaç gece konaklayacak turistleri buraya çekmemiz lazım. Bunun için Amasya’mızın güzelliklerini, sahip olduğu turizm potansiyelini göstermemiz lazım. Şenliği düzenlediğimiz Boraboy Gölü İsviçre’de olsaydı muhtemeldir ki Davos kadar ünlü olurdu. Doğa sporları merkezi olarak dünyanın her yerinden turist çekerdi. İşte biz de Amasya’mızın bu yönünü ön plana çıkarmak istiyoruz. Bacasız sanayiden payımızı almak istiyoruz. Hedefimiz önceki yıllarda konulan 1 milyon turist hedefine ulaşıp daha fazla turisti Amasya’ya çekebilmek. Eğer çalışıp, gayret edersek bu hedefe ulaşabiliriz” 
Son olarak ise söz alan Dünya Motosiklet Şampiyonu ve Sakarya Milletvekili Sayın Kenan Sofuoğlu ise, emeği geçenlere teşekkür ederken Amasya'ya böyle bir organizasyonun çok yakıştığını dile getirdi. 


Konuşmaların ardından  Başkan Sarı tarafından Sofuoğlu’na Şehzadeler Şehrinin gece görüntüsünün yer aldığı 3 boyutlu bir tablo hediye edildi.
Protokol üyelerine katkılarından dolayı plaket takdiminin ardında motor şenliğini başlatmak için yarış motosikletine binen başkan Sarı objektiflere poz verdi. Şenlikler iki gün boyunca Borobay Gölünde devam etti.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 09:56

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25