Mahmut Demir Sadece Suluova'nın Değil Türkiye'nin Değeri

Suluova'da yeni bir spor salonu inşaatına başlanıyor. Eski adı Mahmut Demir Kapalı Spor Salonu olan mekan deprem riski nedeniyle onarılıyor ama ismi değişiyor. Sebep ?

Mahmut Demir Sadece Suluova'nın Değil Türkiye'nin Değeri

Bizler neden acaba değerlerimizi bir bir çöpe atmaya merak sardık. Mahmut DEMİR nam-ı diğer Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçimiz. Suluova onu bağrına basmıştı. Suluova'da adına yapılan Mahmut Demir Kapalı spor Salonu bunun en bariz kanıtıydı. Ta ki deprem riski nedeniyle tadilat yerine yıkım kararı alınıp yıkılana kadar. Sonrası ise adım adım bu ismi silmeye yönelik bir proje ortaya konuldu. Geçenler de  de bu proje hayata geçirildi. Koskaca Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçimiz Mahmut Demir kendi doğup büyüdüğü memleketinde bir anda görmezden gelinip siliniyor. 

Mahmut Demir Kapalı Spor Salonu yıkılıp yerine Suluova kapalı Spor Salonu inşa ediliyor. Pes dedirten bu kararın kendi öz evlatlarına karşı yapılması çok manidar. Her ne nedenle olursa olsun hiçbir açıklama haklılık payını kazandırmaz böylesi durumlarda. 

Kimbilir belki hayatta iken sahip çıkamadığımız değerlerimize,  Allah uzun ömürler versin hayata gözlerini yumduklarında sahip çıkmaya alışmış olarak yeniden inşa ederiz.Umarız burada bir ufak yanlışlık yapılmıştır deyip, doğru olan karar tez zamanda alınır. 

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28