Büyük Hedefleri Küçük Dar Düşünceler Asla Engelleyemez....

Amasya'da Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana ''Amasya için neler yapabiliriz'' ? noktasında proje ve öneriler ile hareket eden Başkan Mehmet SARI, negatif düşünen kesimlerce dumura uğratılmaya çalışılıyor. Bir Turizm Kenti olması yolunda çalışmalarına hız veren SARI'ya '' 12-14 Şubat Ferhat İle Şirin Festivali '' ni farklı yönlere çekmeye çalışanlarca kumpas kurulmaya mı çalışılıyor. Bu konuda yapacaklarına emin adımlarla devam eden Sarı konuya basın açıklamasıyla açıklık getirdi.

Büyük Hedefleri Küçük Dar Düşünceler Asla Engelleyemez....

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında;

''Biz, Amasya'da hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır.'' Bu bir Mehmet Sarı sözüdür.

Amasya Belediyesi olarak düzenlediğimiz 12 - 14 Şubat Ferhat ile Şirin Festivali, halk kültürümüzün bir parçası olan Ferhat ile Şirin temasını kullanarak düzenlediğimiz bir programdır. Amacımız, şehrimizi kültürel açıdan marka bir şehir haline getirmektir.

Bu festivali düzenlerken; milli hassasiyetlerimize ve geleneklerimize uygun şekilde olmasına büyük ölçüde önem gösterdik. Çünkü millet olarak son günlerde zor zamanlar geçirmekteyiz. Ancak şehrimizin de tanıtıma, turizm alanında yeni ve farklı etkinliklere ihtiyacı var. Çünkü ekonomisi küçülen, işsizlik oranları büyüyen bir şehir olarak turizm alanında yeni bir bakış açısına ihtiyacımız var.

Ve bizler felaketler karşısında nasıl bir olabiliyorsak, bu zor günlerde de milli ve dini hassasiyetlerimizi gözeterek güzel bir gün geçirebiliriz. Birlik ve dirliğimizi ortaya koymak adına Sevgi Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştireceğiz.

Diğer etkinlikler ise, şehrimizin turizm açısından gelişmesine büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Hedefimiz bu organizasyonun sürekliliğini sağlayarak, geleneksel bir festival haline getirmektir. Geleneklerimize ve göreneklerimize uygun oldukça yenilikler her zaman güzeldir. Bunun getirisi turizm alanında olacaktır. Kent turizmi alanında, Amasya turizm şehirleriyle yarışır hale gelecektir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 08:24

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25