29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI VE MAKEDONYA'DA BAYRAM

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak yine bir bayramı ata topraklarında Kuzey Makedonya'da Buçim köy meydanında evladı fatihanlarla birlikte kutlamanın gururunu Türk Milleti'nin bir evladı olmaktan onur duyan bir genç olarak yaşıyorum..

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI VE MAKEDONYA'DA BAYRAM

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak yine bir bayramı ata topraklarında Kuzey Makedonya'da Buçim köy meydanında evladı fatihanlarla birlikte kutlamanın gururunu Türk Milleti'nin bir evladı olmaktan onur duyan bir genç olarak yaşıyorum diyen Amasyalı Şair ve yazar Kasım Alper ÖZDEMİR vefa ve ahde vefa Türk milletine has kavramlardır. Bu düşünce ikliminden çıkan ilerisi için kendini fırtına sonrası çukurda bulur. Bizler millet olarak değerlerimizi tıpkı bu VATAN sevdası misali karşılıksız yaşayanlardanız. İyilik Hareketi olarak gençlerimize unutturulan bu değerleri tekrar hatırlatmaya çalışıyoruz. Ne bir makamın, ne bir mevki ve politik kaygıların kaybedilme korkusu içerisinde olmadık, olmayacağız. İşte gördüğünüz üzere ülkemizin neresinde bir ihtiyaç olduğunun haberini alsak oraya gidip bu ihtiyaçları gidermenin telaşındayız. Nerede Türk Milleti'ni temsil eden bir etkinlik olsa yine orada olmaya can atıyoruz. Ne yazık ki Üstad Necip Fazıl'ın deyimiyle ''öz vatanımızda garip öz vatanımızda paryayız'' lakin ümitler yaşamın en belirgin göstergesidir. Ümidimizi asla yitirmiyoruz diye konuştu.

Nerede mahsun bir Türk varsa onun başının dik olması en büyük dileğimiz..

Marşlar, şiirler ve halk oyunlarıyla muhteşem bir etkinliğe imza attık..

Emeği geçen herkese, proje ortağımız Avusturya Gönüllüleri ve Doğu Makedonya Türkleri Derneği'ne ve T.C Devletimizin Üsküp bürokratlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin banisi çağdaş modern Türkiye'nin ebedi lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25