Neden Ülkücüyüz.


…. İnsan yetiştiği toprağın,yetiştiği milletin iyiliğini, saadetini ve şerefini temin etmelidir. Bunu yaptığı takdirde, o millet insanlığın bir parçası olduğu için dolayısıyla insanlığa da hizmet etmiş olur. Halka hizmet Hakka hizmettir.
Çağ Ülkücünün Çağıdır. Çünkü Ülkücü idealist sözcüğünün Türkçesidir. Ve bir ülküsü olan her insan Birer Bozkurt'tur . Bir ülküye sahip olanlar asla yılmazlar, usanmazlar, dur durak bilmeden hayatlarını bilgiye adarlar.

Ülkücü , ülkesinin ve toplumunun ideal düşünce olan özgürlüğünü önemsemektedir. Gelecek kaygısı olmadan her zaman kendilerine realist olmayı hedefleyen nizam edinmiş bireyler ülkücüdür. Hedefleri ve idealleri için ne gerekiyorsa yapabilen, yapmaya çalışan ve bu yolda tehlikeler dahi olsa korkmadan yürüyen kişilerdir. Anlaşılmayan ve belirsiz olmayan düşüncelere sahip olan ülkücüler, ülkesi için yapılması ne gerekiyorsa yapmaya hazırdırlar. Eğer kişi bu hedeflere, düşüncelere ve bu hizmetleri yapmaya hazır ise zaten ülkücü olmuş demektir. Bu düşüncelere sahip olmayan bir kişi, milliyetçilik ile ülkücülüğü ayrı tutan bir kişi ülkücü olamaz.
Ülkücülük Allah’ın rızasını gözeterek, Türk Milleti’ne hizmet etmektir. Ülkücülük beşikten mezara kadar adam gibi yaşamaktır. Ülkücülük içi alev alev Müslümanlık, dışı pırıl pırıl Türklük, içi dışına hakim olabilmek, dışı da içine köle olabilmek. Ülkücülük tertemiz bir yaşantıya sahip olmalıdır. Ülkücü topluma kendisini örnek haliyle öne çıkartan şahsiyettir. Çok yönlü donanıma ve niteliğe sahip olan şahsiyettir.
Önce karakter sahibi olmak gerekiyor ve daha sonrasında Ülkücü olabilmek gerekiyor. Şahsiyet sahibi olunmadan, insanlığı da sahip çıkılmaz. Ülkücü zalime Yavuz , mazluma Yunus Olabilmektedir vesselam bu yüzden Ülkücüyüz..
Selametle
YORUM EKLE

banner26

banner25