Müge Anlı, Halil Sezai ve 3.Sayfa

 Acaba bize neler oluyor ? Demeden önce; bize ne yapmaya çalışıyorlar ! demek lazım değil mi...

Eskiden en ufak bir hata yada yanlışta ekranlar kararırdı. Şimdi karanlık sayfalar birer florasan ampül gibi ekranlardan evlerimize yayılmaya başladı. Açıkçası karanlık gecelerimiz lüks aydınlatma araç ve gereçleriyle bizleri zevk sarhoşu yaptı. Peki ama sarhoş olmak isteyen mi var yoksa bizleri ''Gazozcu Nuri'' hesabı tenhada bastıranlara rıza gösterme durumumu söz konusu. Anlayacağınız aldık başımızı gidyoruz bir kıyamete doğru. Ne belalar, ne salgınlar ne de uygulanamaz kanunlar bizleri durdurabiliyor. Freni boşalmış kamyon değil resmen uzay aracı olduk. Sadece dünya ya değil genel olarak evrene zarar vermeye başladık. Yani anlayacağınız epeyce bir yol almışız. Teknoloji bile bizden korkmaya başladı.

Devasa Adliye binaları yaptık, lakin hala kanun işlerine ve hukuksal durumları aydınlatma görevlerine televizyon programcıları el atıyor. Hukuk tanımazları hakim ve yargıçlardan fazla tv ekranlarında racon kesen ablalar dize getirmeye çalışıyor. Çivisi çıkan dünyada başıboş gezen atlara nal bile çakamaz olduk. Sonra ''ondan şikayet,bundan şikayet'' durumlarını sosyal medyalardan paylaşır dururuz. Deli Dumrul'u bile arar olduk, şu akıllı geçinen besleme yazarlardan ötürü.

Sanatı zaten rahmetli Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Veysel,Cem Karaca,Barış Manço, Kamil Sönmez, Münir Özkul, Kemal Sunal,Adile Naşit ve diğer adını sayamadıklarımızla toprağa gömmüş durumdayız. Toprak üzerinde kalanlar ise parmakla sayılacak kadar az. Allah onlara da zeval vermesin. Bakınız bir hataya binler bahaneler üreten sanat insanları türedi. ''Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir'' diyen bir dine mensup milletin sanatçı diye değer verdikleri dedesi yaşındaki komşusuna tekme tokat dayak atıp birde küfürler savuruyor.

Sonrası gazeteler, dergiler ve sosyal medyaların özel sayfaları kendi çıkarları doğrultusunda bu durumlara yorumlar yapıyor. Hiçbiri halkın günü ve geleceği için faydalı bir yorumda bulunmuyor. Tek yaptıkları bu yorumla kaç kişiye ulaşır ne kadar beğeni alırım hesabı. Yada reyting yarışı...

Ne diyelim size kolay gelsin...

YORUM EKLE

banner26

banner25