Merzifon MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi

Merzifon MYO’da Mezuniyet Coşkusu

Törene Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Özcan, Kıdemli Hâkim Hakan Bakım, Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök, kamu kurum kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ile yakınları katıldı.

Kadın ve Erkeğe Eşit Eğitim Fırsatı Sağlanmalı

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Merzifon Meslek Yüksekokul birincisi Satı Küyük; konuşmasında ülkemizde kız çocuklarının okutulması bağlamında yaşanan problemlere dikkat çekerek kendisinin de bu durumu yaşadığını ifade etti.

Haklı mücadelesinde hiçbir zaman yılgınlığa düşmediğini belirten Küyük; ‘’Mücadele ettim, kazandım ve okul birinci olarak bu konuşmayı yapıyorum. Bir ülkenin her alanda en güçlü ve en iyi olabilmesi ancak kadın erkek ayrımı yapmadan herkese eşit eğitim alması ile mümkündür. Milletlerin kalkınması kadının eğitim düzeyiyle paralel gelişme gösterir. Tarih boyunca bu böyle olmuştur ve gelecekte de böyle olacaktır.’’ dedi.

Konuşmasının devamında ailesine, hocalarına teşekkür eden Küyük; tüm arkadaşlarına mezuniyet sonrası hayatlarında başarılar diledi.

Yolunuz Bahtınız Açık Olsun

Gençlerin sevinçlerini paylaştıklarını ifade eden Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Arif Gök geleceğin teknikerleri olarak mezun öğrencilerimizden beklentileri

olduğunu kaydetti. Gök; ‘’İnanıyoruz ki yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş ve en üst düzey bilgilerle kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Sizler başarıdan başarıya koşarken Amasya Üniversitesini daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız. Bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.’’ cümlelerini kaydetti.

Paydaşlarımızla Beraber Başardık

Merzifon Meslek Yüksekokulu mezuniyet programında bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Metin Orbay; Merzifon MYO'nun çok yol kat ettiğini, bunun Merzifon'a gönül verenlerin sayesinde başarıldığını kaydetti. Gençlerden işlerini en iyi şekilde yapmalarını isteyen Orbay; ‘Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır’ dedi. Orbay gençlerden mezuniyet sonrası dikey geçiş, KPSS gibi sınavları da iyi değerlendirmelerini istedi.

Huzurlu, Mutlu Bir Yaşamınız Olsun

Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül ise gençlere eğitimleri boyunca Merzifon Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını kaydetti. Ergün; gençlerin diplomalarına göre iş bulabilmelerini ve mutlu, huzurlu bireyler olarak yaşamlarına devam etmelerini temenni etti.

Gönlünüzce Ömrünüz Olsun

Okul dereceleri Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programından çıktı. Okul Birincisi Satı Küyük, ikinci Kadir Işık, üçüncü Fatma Çağla Yıldırım oldu.

Okul derecesi yapanlara ödüllerini vermek üzere sahneye çıkan Kaymakam Gürkan Demirkale gençlerin mutlu gününde aralarında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek her sonun yeni bir başlangıç olduğunu dile getirdi. Gençleri çok güzel bir hayatın beklediğini belirten Demirkale; ‘’Sevgili Gençler, yeni hayatınızda sağlık, başarı, mutluluk dileklerimle gönlünüzce ömrünüz olsun.’’ sözleriyle duygularını ifade etti.

Törenler bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve yemek ikramının ardından son buldu.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25