Arslan Kulaksız MErzifon'da Anıldı

Şehadetinin 5.yılında Muş ilçe Garnizon Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Dağdelen tarafından saygı ve rahmetle anıldı.

Arslan Kulaksız MErzifon'da Anıldı

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Dağdelen, şehadetinin 5.yılında Muş ilçe Garnizon Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı saygı ve rahmetle andı.

Merzifonlu Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın faillerinin yakalanması ve şehadetinin 5.yılı dolayısıyla açıklamada bulundu. Dağdelen açıklamasında, ''27 Temmuz 2015 yılında Muş'un Malazgirt ilçesinde Pkk'lı teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit düşen hemşerimiz Muş İlçe  Garnizon Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehadetinin 5.yılında İçişleri Bakanlığı'ndan içimizi bir nebze ferahlatan bir haber geldi...

Arslan Kulaksız'ın şehit edildiği saldırının faillerinin yakalanmasına dönük, Muş İl Jandarma Komutanlığı'nca yürütülen çalışmalar sonucunda; saldırıyı gerçekleştiren  Pkk/kck bölücü terör örgütü mensupları ile teröristlere yardım ettiği belirlenen 13 şüpheli tespit edildi. Tespit edilen şüphelilerden 3'ü çeşitli tarihlerde gerçekleştirilen operasyonlarla etkisiz hale getirildi. Operasyonda 9 şüpheli yakalanırken Suriye'ye Pkk/ypg  saflarına kaçan 1 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şehidimizi saygı ve rahmetle selamlıyorum.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25