Zor günlerin Adamı Olabilmek

Zor günlerin sanatçısı desek yeridir aslında, lakin günümüzde bu sanatı adamlıkla bağdaştırabilecek yürekler gerekli, işte bu yüreklerden duyarlılığı ırk, din, dil ve fiziki görünüşle değil, ''önce insan'' parolasıyla gündeme gelen bir sanatçı Ufuk ALTUN...

Zor günlerin Adamı Olabilmek

Haber : Semih Koyuncu

Seslendirmiş olduğu kendine has eserleriyle adından söz ettiren Ufuk ALTUN, o eserlerdeki duyguları kalbinde taşıyan bir sanatçı. Onu bu yönüyle her alanda görebilirsiniz... Kah ihtiyaç sahibi bir aile, kah ihtiyaç sahibi bir engelli ve son günlerin ağır pandemi yükü altında ezilen emektar sanatçıların yanında.

Şahsen bir haberci olarak ben bir çoğuna şahit oldum. Öncelikle benim kendi Engelli Spor Kulübüme (Yeditepe Engelliler Ampute Futbol Takımı) verdiği destek asla hafızalarımızdan silinmeyecek bir iz bıraktı. Sonrası kulübümüzün yetkilileri ile trt kanalında özel bir programa davet edildik. Amasyalı bir engelli kardeşimizin ( yürüyemiyordu )fizik tedavi için destekleri oldu. Radyo programlarıma elinden gelen imkanları nispetinde yayınlarımın devamı için verdiği destekleri de unutmamak gerekir. 

Bu konuda ki duyarlılığı had safhada olan sanatçı Altun;

''Sanatçılarımız bu pandemi döneminde zor günler yaşıyorlar. Sahne ile geçimini sağlayan sanatçı dostlarımız çok zor durumda. Onlar ki, duygu yüklü insanlar. Kimi aldığı üç beş kuruşla sokak hayvanlarına bakım sağlıyor, kimileri kimsesizlere, kimileri de anne babasına bakarak hayat mücadelesi veriyor. Bu zor dönemde onların bu güzel ve örnek yaşamlarını heba ettirmeyelim. Herkes elinden geldiğince sanatçı dostlarımıza yardımcı olsun. Bazı firmlar reklam giderlerini, bazı insanlarımız da lüks ihtiyaçlarını bir süre askıya alsın ki, ilerleyen zamanlarda sanat adına santçılardan beklenen performansın üzerinde hizmet alınsın''.

Evet bizlerde habercilik adına en fazla sanat ve sanatçılarla haşır neşir oluyoruz. Gerek yöresel piknikler, gerek stk'ların özel gün ve geceleri, gerek engelli camiasında özel etkinlikler de her daim onların o güzel yürekleri eğlence ve özelimize renk katıyor. Şimdi onları renksiz bırakmayalım. Şimdi sıra bizde biz onların karanlığına ışık ve renk olalım. Bu konuda damladan dereye, dereden ırmağa ırmaktan okynusa uzanacak bir yardım zinciri başlatan değerli sanatçı kardeşimiz Ufuk Altun'a teşekkür ediyoruz.

Allah utandırmasın,yar ve yardımcısı olsun...

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 15:24

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner34

banner28

banner30

banner33